Mersin İdmanyurdunda Derbi Sevinci

PTT 1. Ligde Süper Lig iddiasını sürdüren Mersin İdmanyurdunda, Güney Derbisi olarak anılan Adana Demirspor galibiyetinin sevinci yaşanıyor.

Mersin İdmanyurdunda Derbi Sevinci

PTT 1. Lig'de Süper Lig iddiasını sürdüren Mersin İdmanyurdu'nda, 'Güney derbisi' olarak anılan Adana Demirspor galibiyetinin sevinci yaşanıyor.

Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, hoca değişikliği ile birlikte takımda yeni bir hava oluştuğunu, Yılmaz Vural ile çıktıkları ilk maçtan galibiyetle ayrılmanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Vural'ın, Türkiye'nin önde gelen teknik adamlarından biri olduğunu ve Mersin'i tercih ettiği için kendisine özellikle teşekkür ettiklerini ifade eden Kahramanlı, "Yılmaz Vural, kendisini ispatlamış, kariyeri herkes tarafından bilinen bir isim. O'nun Mersin İdmanyurdu'na gelmesi, bizler için bir onur olmuştur. Yeni hocamızla çıktığımız çok önemli bir maçtan 2-0'lık net bir skorla ayrılmış olmak da bizleri son derece mutlu etti. Adana Demirspor maçı, bizim için derbi niteliğinde bir maçtı. Bu galibiyetten dolayı teknik heyetimize ve futbolcularımıza, stadyumu doldurup bizlere destek verdikleri için de taraftarlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Hedefi olan bir takımın maç kaybetmemesi gerektiğini vurgulayan Kahramanlı, "Çok şükür iyi gidiyoruz. Süper Lig hedefine emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan sonraki süreci en iyi şekilde değerlendireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Yine önümüzde çok önemli bir maç var. Boluspor maçı çok kritik bir maç olacak. Biz yukarılara tırmanmak, onlar da lige tutunmak için mücadele veriyor. Ama ne olursa olsun biz kazanmak istiyoruz. İnşallah gidip Bolu'da, Boluspor'u yenip 3 puanı alacağız" diye konuştu.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR MAÇI YENİ STADYUMDA

Ligin 31. haftasında konuk edecekleri Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını, yeni stadyumda oynayacaklarını belirten Kahramanlı, şöyle devam etti.

"Bu konuyla ilgili karar alındı ve kesinleşti. 23 Mart tarihinde karşılaşacağımız Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı yeni stadyumda oynanacak. Ben bu maçta tüm Mersinlileri yeni stadyumda davet ediyorum. 25 bin kişilik bu stadyumun tamamen dolacağını ve çok güzel bir maç çıkaracağımızı umut ediyorum. Mersin'e yakışan da bu olacaktır. Türkiye'nin en iyi hocalarından birini Mersin'e getirdik. Bunun değerinin bilinmesi gerekir."

Kahramanlı, Yılmaz Vural'ın 'beraberliğe pirim verilmemesi, galibiyete yüksek prim verilmesi' önerisinin ise olumlu olduğunu ve sonuç vereceğine inandığını sözlerine ekledi. - MERSİN