Merhum Şairler Miyasoğlu ve Umran Anıldı

Merhum Şairler Miyasoğlu ve Umran Anıldı

02.11.2013 12:20 | Son Güncelleme: 02.11.2013 12:20
Merhum Şairler Miyasoğlu ve Umran Anıldı

Küçükçekmece'de, merhum şairler Mustafa Miyasoğlu ve Sedat Umran anıldı.

Küçükçekmece'de, merhum şairler Mustafa Miyasoğlu ve Sedat Umran anıldı. 

Küçükçekmece Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, belediye ile Şiir Derneği tarafından Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde "Şiir Meydanı" etkinliği düzenlendi.

Merhum Sedat Umran ile Mustafa Miyasoğlu'nun anıldığı etkinliğe, şairlerin aileleri ve yakınları ile Darülaceze şairleri ile çok sayıda şiirsever katıldı.

Tiyatro sanatçısı Hüseyin Köroğlu'nun sunuculuğunda gerçekleştirilen programın açılışında konuşan Şiir Derneği Başkanı Nevzat Bayhan, iyi bir şair olmanın yolunun iyi insan olmaktan geçtiğini belirterek, "Şiir sihirli söz tuğlalarıyla gönül sarayları yapmaktır" ifadelerini kullandı. 

Şiir Derneği Genel Sekreteri Adnan Özer'in moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturumda, konuk şairler Mevlana İdris, Zeynep Köylü, Oya Uysal ve Ömer Erdem kendi şiirlerini okudu. Şairler, merhum Mustafa Miyasoğlu ve Sedat Umran ile ilgili anektodlar aktararak, şiirlerini dinleyicilerle paylaştı.

Etkinlikte, Darülaceze şairlerinden Bektemur Kotancı, Turan Sağlamyürek ve Suat Derya da şiirlerini okudu. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title