Mehmet Emin Ekmen Kimdir ? Ak Parti Adayı Çekildi - Haberler
Haberi Paylaş

Mehmet Emin Ekmen Kimdir ? Ak Parti Adayı Çekildi

Haberler.Com - Haberler | Gündem

Mehmet Emin Ekmen Kimdir ? AK Parti'nin Diyarbakır'da 6. sıradan aday gösterdiği eski vekil Abdurrahman Kurt ile Batman'da 2. sıradan aday gösterilen eski vekil Mehmet Emin Ekmen adaylıktan çekildi.

Mehmet Emin Ekmen Kimdir ? AK Parti'nin Diyarbakır'da 6. sıradan aday gösterdiği eski milletvekili Abdurrahman Kurt ile Batman'da 2. sıra adayı olarak gösterilen eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen'in adaylıktan çekildiği bildirildi.


(Adaylıktan çekilen AK Partili Abdurrahman Kurt)

EKMEN, ÇEKİLDİĞİNİ KENDİ AÇIKLADI

23. Dönem AK Parti Batman Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı M. Emin Ekmen, Batman milletvekilliği adaylığından çekildiğini sosyal medya hesabından kendi açıkladı.

7 Haziran genel seçimlerinde partilerin göstereceği milletvekili adayları dün netleşmişti. AK Parti'de Ziver Özdemir, M. Emin Ekmen, Murat Güneştekin ve Adile Gürbüz, Batman milletvekili adayları olmuştu.


(Adaylıktan çekilen AK Partili Mehmet Emin Ekmen)

ADAYLIKTA 2. SIRAYA YERLEŞMİŞTİ

AK Parti'nin kurmayları arasında yer alan Ekmen, adaylıkta 2. sıraya yerleşmişti.

BU SABAH VEKİLLİKTEN ÇEKİLDİ

Ekmen, sabah saatlerinde sosyal paylaşım ortamı Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Batman milletvekilliği adaylığından çekildiğini açıkladı.

İLK AÇIKLAMA

Ekmen, takipçileri ile paylaştığı yorumunda "Arkadaşlarımızın uyumlu bir çalışma yürütmesine imkan vermek, Batman'ın siyasi coğrafya dağılımına uygun yeni bir adayın belirlenerek partimizin seçimlere daha güçlü ve heyecanlı girmesine fırsat tanımak üzere AK Parti Batman 2. sıra adaylığından yasal süresi içerisinde çekiliyorum." ifadelerini kullandı.

ABDURRAHMAN KURT: AK PARTİ'DEKİ SİYASİ SÜRECİMİZİ TAMAMLAMIŞ BULUNUYORUZ

Milletvekilliği adaylığından çekilen Diyarbakır adayı Abdurrahman Kurt ise yaklaşık 1 saat önce Twitter'dan şu açıklamaları paylaşmıştı.

Mehmet Emin Ekmen Kimdir ? Ak Parti Adayı Çekildi

Mehmet Emin Ekmen Kimdir ? Ak Parti Adayı Çekildi
Haberler.Com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title