MEHMET ÇALIŞKAN HABERLERİ

Mehmet Çalışkan Haberleri

Mehmet Çalışkan haber, Mehmet Çalışkan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Çalışkan - 23.10.2020
"KOP ile Canlanan Kitaplar" projesinin tanıtımı yapıldı
Projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, projeyle okul öncesi öğrencilerinin renkli dünyalarında önemli bir yer tutan masalların artırılmış gerçeklik uygulamasıyla 3 boyutlu olarak artık tablet ve cep telefonlarında izlenebileceğini söyledi.
Mehmet Çalışkan - 19.10.2020
19 Ekim Muhtarlar Günü
Karaman Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Öngay, Cumhuriyet Parkındaki törende, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Öngay, yaptığı konuşmada muhtarların, vatandaşların oylarıyla seçilen ve cumhuriyet tarihi boyunca köy ve mahallelerin en önemli temsilcisi olduğunu söyledi. Muhtarların demokrasinin en küçük yapı taşı olduğunu ifade eden Öngay, şunları kaydetti: "Bu anlamda burada görev yapan muhtarlar olarak, 19 Ekimi bizlerin günü olarak tayin eden Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen değerli büyüklerimize Türkiye genelinde görev yapan tüm muhtarlar adına teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızın görev günü ve saati yoktur. 365 gün 24 saat esasına göre görevinin başındadır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir." Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, SGK İl Müdürü Serdar Fındık, İl Müftüsü Muhammed Lutfi Ketenci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş ve muhtarlar katıldı.
Mehmet Çalışkan - 6.10.2020
Karaman'da mesleki eğitimde istihdam sağlayacak protokolün imzaları atıldı
Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde bir firmayla protokol imzalayan Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin sektörde çalışmasına imkan sağlayarak istihdam edilmesine katkıda bulunacak. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, firmada düzenlenen imza töreni öncesi, Milli Eğitim Bakanlığının mesleki eğitim konusunda özellikle son yıllarda önemli kolaylıklar sağladığını ve çok ciddi desteklerde bulunduğunu söyledi.
Mehmet Çalışkan - 28.9.2020
Son dakika gündem: Karaman BİFA Vakfı okullara ateş ölçer dağıttı
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen programda, eğitimdeki başarı çıtasının kurum ve kuruşlarla yapılan işbirliğine bağlı olduğunu belirtti.
Mehmet Çalışkan - 10.9.2020
Karaman Eğitime Destek Platformu, İl Müdürü Çalışkan'ı ziyaret etti
Karaman Eğitime Destek Platformu yönetim kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ı makamında ziyaret ederek yeni eğitim öğretim yılına ilişkin istişarelerde bulundu.
Mehmet Çalışkan - 30.7.2020
Karaman'da Kurban Bayramı kutlama mesajları
AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan, Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç, CHP İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, İYİ Parti İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, Karaman OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Boynukalın, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökhan Alkan ile Meclis Başkanı Ahmet Çelik, Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş, Karaman Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman, İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, yayımladıkları kutlama mesajları ile halkın Kurban Bayramı'nı kutladı.
Mehmet Çalışkan - 19.6.2020
Karaman'da sınava girecek öğrenciler için okullar hazırlandı
Dezenfekte çalışmalarını yakından takip eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, iki oturum halinde gerçekleştirilecek LGS'de, 78 sınav binasının 374 salonunda öğrencilerin sınava gireceğini belirterek, il genelinde 1026 öğretmenin görevlendirildiğini söyledi.
Mehmet Çalışkan - 27.5.2020
Adapazarı'nda Cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Sakarya İl Müftülüğüne gönderdiği yazı kapsamında Adapazarı'nda Cuma namazı "Ağa Cami, Korucuk Fahrettin Paşa Cami, Ahmet Yesevi Cami, Maltepe Aksa Cami, Bosnalı Hacı Mehmet Çalışkan Cami, Merkez Hal Cami, Camili Mahallesi İmami Azam Cami, Mesudiye Cami, Camili Mahallesi Yenikent Cami, Mithatpaşa Ulu Cami, Güllük Cami, Osmanlılar Cami, Güneşler Merkez Cami, Sıracevizler Cami, Hidayet Cami, Şeyh Edebali Cami, İdealkent Mescidi, Tek Ahmet Birinci Cami, İhsaniye Cami, Tekeler Seniye Esma Cami, Karaman 17 Ağustos Cami, TOKİ Numan Yazıcı Cami, Karaman İsmet Selim Cami, Ticaret Borsası Mescidi, Karaman Mescidi Aksa Cami, Tuğba Cami, Korucuk Akşemsettin Cami, Yeni Cami, Korucuk Dorukkent, Zirai Aletler Mescidinde" kılınacak.
Mehmet Çalışkan - 18.5.2020
"Kuzu göbeği" ihracatı ekonomiye döviz kazandırıyor
Raf ömrünün kısa olmasından dolayı fabrikada işlendikten sonra ertesi gün uçakla gönderilen mantarın kilogramı tazesi 30-40 avro, kurusu ise 200-300 avroya kadar çıkıyor. Çalışkan Tarım Genel Müdürü Mehmet Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuzu göbeği mantarının neredeyse bütün ormanlarda yetiştiğini söyledi.
Mehmet Çalışkan - 23.4.2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile sona erdi.
Mehmet Çalışkan - 16.4.2020
Bilgisayar almak için biriktirdiği parayı Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı
Karaman'da yaşayan ilkokul öğrencisi Arda Üstün, kumbarasında bilgisayar almak için biriktirdiği parayı Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı. Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na, Yavuz Sultan Selim İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi olan Üstün de kumbarasındaki 725 lirayı bağışlayarak destek oldu. Kampanyadan haberdar olduktan sonra bilgisayar almak için biriktirdiği paraları bağışlama kararı aldığını belirten Arda Üstün, durumu ailesiyle paylaştı. Çocuklarının gösterdiği duyarlılık karşısında duygulanan ailesi Vefa Sosyal Destek ekiplerini arayarak, bağışta bulunmak için yardım istedi. Bağışı teslim almak için Vefa Sosyal Destek ekipleriyle Arda'nın evine giden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, duyarlı davranışından dolayı çocuğa ve ailesine teşekkür etti.
Mehmet Çalışkan - 20.3.2020
Saint-Gobain Öğrenci Yarışması'nda finalistler belirlendi
Yarışmanın uluslararası etabındaki ödüller ise şöyle belirlendi; birincilik ödülü 1.500 €, ikincilik ödülü 1.000 €, üçüncülük ödülü 750 €, özel ödül ve öğrenci ödülleri ise 500 €. Yarışmanın jürisinde ise İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü Yüksek Mimar Ali Erkan Şahmalı, Dilekçi Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Durmuş Dilekçi, İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Hakan Demirel ve ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çalışkan yer alıyorlar.
Mehmet Çalışkan - 19.3.2020
Saint-Gobain Öğrenci Yarışması'nda finalistler belirlendi
Yarışmanın jürisinde İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü Yüksek Mimar Ali Erkan Şahmalı, Dilekçi Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Durmuş Dilekçi, İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Hakan Demirel ve ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çalışkan yer alıyor.
Mehmet Çalışkan - 11.3.2020
Karaman'da gaziler öğrencilerle buluştu
Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, gazilerin birlik, beraberlik ve bayrak için kendi canlarından, kanlarından vazgeçmiş örnek kişiler olduğunu söyledi.
Mehmet Çalışkan - 6.3.2020
Karaman'da lise öğrencileri şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu
Bu kapsamda 1 hafta içinde 26 hatim, 1198 Fetih Suresi, 1600 Yasin Suresi okuyan öğrenciler, bugün Cuma namazı öncesi Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesinde bulunan camide Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okudu. Programa Karaman Valisi Fahri Meral, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Mehmet Çalışkan - 3.3.2020
Karaman'da Meyvelerde Hasat ve Muhafaza Kursu
Türkiye'de söz sahibi olan Karaman elmasının hak ettiği yeri bulabilmesi için bu kursu düzenleme ihtiyacı duyduklarını belirten Bayram, şunları kaydetti: "Karaman elması, kalitesi ve aromasıyla aranan bir lezzettir. Fakat biz elma toplanırken ve soğuk hava depolarına giderken ciddi anlamda elmaya hasar veriyoruz ve bunla ilgili de şikayetler alıyoruz. Elmamızın dış pazarda daha iyi pazarlanabilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Elmada hasatta oluşan zararı asgariye düşürmek için Ziraat Odası olarak İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalayarak elma toplama kursu açtık. Türkiye'de böyle bir kursun ilk defa açıldığını düşünüyorum." Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İŞKUR İl Müdürü Şevket Sarıkaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Serin ve şube müdürleri katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Çalışkan Haberleri | Mehmet Çalışkan Kimdir - Haberler - Mehmet Çalışkan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Çalışkan kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi... Karaman'da şehit öğretmen mezarı başında anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 03:12:02. #1.14#
title