Lise son sınıf öğrencileri mezuniyet öncesi devamsızlık engeline takılmayacak

Lise son sınıf öğrencileri mezuniyet öncesi devamsızlık engeline takılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi itibariyle tüm derslerden başarılı olmalarına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan lise son sınıf öğrencilerinin, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak mezun edileceğini duyurdu.

09.07.2020 08:29 | Son Güncelleme: 09.07.2020 10:45

Bakanlıktan illere gönderilen yazıya göre; MEB'e ulaşan öğrenci ve veli taleplerine, yükseköğretime devam etmeye hak kazanma durumundaki 12'nci sınıf öğrencilerinden bazılarının derslerinde başarılı olmalarına, bazılarının da sorumluluk sınavları ile başarabilecekleri sayıda sorumlu derslerinin bulunmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşarak başarısız duruma düştükleri, bazılarının ise örgün eğitime devam etmek istedikleri halde örgün eğitimin dışına çıkma gibi bir durumla karşı karşıya kaldıkları yansıdı.

DEVAMLI ÖĞRENCİLER GİBİ İŞLEM GÖRECEK

Bu kapsamda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi itibariyle tüm derslerden başarılı olmalarına rağmen toplam devamsızlık süresini aşanlar, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak mezun edilebilecek. Tüm derslerden birinci dönem puanı oluşmasına rağmen başarısız dersleri olup devamsızlık nedeniyle sınıf tekrarı durumunda bulunan lise son sınıf öğrencileri de devamlı öğrenciler gibi değerlendirilerek 2020-2021 eğitim ve öğretim yılından itibaren başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavlarına girebilecek ve başarılı olmaları durumunda mezun olabilecek.

Lise son sınıf öğrencileri mezuniyet öncesi devamsızlık engeline takılmayacak

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (2)
EĞİTİM NE HALE GELDİ: Bizim zamanımızda 4 zayıfı olan hiç sorumluluk sınavına bile girmeden direk sınıf tekrarı yapıyordu şimdiki sistem ve gençlik ne halde görün eserinizi
ADAMİN BİRİ: Butun son sinif ogrencileri sinavsiz olarak 2. donemi gecti de neden Acik Ogretim Lisesi ogrencilerine sinav yapiliyor. Hem de bayramdan 3 gun once. Bu insanlar memleketlerine bayram yapmaya nasil gidecek.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Lise son sınıf öğrencileri mezuniyet öncesi devamsızlık engeline takılmayacak - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.7.2020 00:55:14. #1.14#
title