Mclaren'in Patronundan Hamilton'a Övgü

Formula 1'de Yeni Sezona Pilotları Fernando Alonso ve Lewis Hamilton ile Çok İyi Bir Başlangıç Yapan ve Markalar Klasmanında İlk Sıraya Yerleşen Mclaren'in Patronu Martin Whitmarsh, Çaylak İngiliz Pilot Hamilton'un F1 Tarihinin En İyi Pilotu Olabileceğini İddia Etti.

Mclaren'in Patronundan Hamilton'a Övgü

Formula 1'de yeni sezona pilotları Fernando Alonso ve Lewis Hamilton ile çok iyi bir başlangıç yapan ve markalar klasmanında ilk sıraya yerleşen McLaren'in patronu Martin Whitmarsh, çaylak İngiliz pilot Hamilton'un F1 tarihinin en iyi pilotu olabileceğini iddia etti.

İngiliz Guardian gazetesine açıklamalarda bulunan Whitmarsh, sezon analizi için halen çok erken olduğunu ancak, genç pilotun çıkışını sürdürmesi durumunda F1 tarihinin en iyi sürücüsü olmasında bir engel olmadığını kaydetti.

Kimi Raikkonen'in takımdan ayrılmasının ardından sezon başında takıma katılan ve sezonun ilk 3 grand prix'sinde de podyuma çıkmayı başaran 22 yaşındaki pilotun, şampiyon olmak için tüm özellikleri barındırdığını ifade eden Whitmarsh, ”Şu açık ki Hamilton, şampiyon olmak için gerekli tüm özellikleri barındırıyor. O, F1 tarihinin en iyi pilotu olabilir. Ben bunu görüyorum” dedi.

Formula 1'de Brezilyalı Ayrton Senna ve Fransız efsanevi pilot Alain Prost ile birlikte çalıştığını anlatan Whitmarsh, “Dünyanın en iyi pilotlarını diğer pilotlardan ayıran ince çizgiyi görebilirsiniz. Kimin iyi bir pilot olabileceğini, kimin ise ortalama bir sürücü olacağını genel resme baktığınızda anlarsınız” diyerek Hamilton'un gelecek yıllarda F1'e damgasını vuracağını belirtti.

Hamilton, sezonun ilk yarışı Avustralya'nın ardından Malezya ve son olarak Bahreyn'de kazandığı puanlarla pilotlar klasmanında takım arkadaşı Fernando Alonso ve Ferrari'den Kimi Raikkonen ile birlikte 22 puanla ilk sırada bulunuyor.

Kaynak: DHA