Mavi Jeans Yüzde 50 Hissesini Halka Arz Ediyor

Bünyesinde Mavi markasını bulunduran Mavi Giyim Sanayi, yaklaşık yüzde 50 hissesini Borsa İstanbul'da halka arz etme kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde halka arz için SPK'ya başvuran Mavi Jeans'in ne kadarlık hissesini satacağı belli oldu. Bünyesinde Mavi markasını bulunduran Mavi Giyim Sanayi, yaklaşık yüzde 50 hissesini Borsa İstanbul'da halka arz etme kararı aldığını duyurdu. Bu halka arzın yılın en büyük halka arzı olması bekleniyor.

YURTDIŞI VE YURTİÇİ BİREYSEL YATIRIMCILARI DA KAPSAYACAK

Mavi Giyim'den yapılan açıklamada, Turkven'in yönettiği Turkish Private Equity Fund II ile Akarlı ailesinin sahip olduğu Blue International Holding B.V.'ye ait yaklaşık yüzde 50 hissenin halka arza konu olacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, gelen talebe bağlı olarak sermayenin yüzde 15'i aşmayacak şekilde ek hisse de halka arz edilebilecek. Habertürk'ün haberine göre, halka arz yurtdışı kurumsal yatırımcılar ile yurtiçi kurumsal ve bireysel yatırımcılara yönelik olacak.

YURTİÇİNDE KOORDİNATÖRLÜĞÜ İŞ YATIRIM ÜSTLENECEK

Açıklamada, şirketin sermayesine ilişkin bir bilgi yer almazken; Mavi Giyim'in 2016 mali yılında konsolide gelirleri 1.3 milyar lira, faiz, amortisman, vergi öncesi kârı (FAVÖK) ise 170.2 milyon lira olarak gerçekleşti.

Halka arzın global koordinatörü Goldman Sachs olarak belirlenirken, yurtdışı talep Goldman Sachs ve BofA Merrill Lynch tarafından toplanacak. Yurtiçinde ise koordinatörlüğü İş Yatırım üstlenecek.