Marmaris'te Turizm Sezonu Erken Açıldı

Marmaris'te Turizm Sezonu Erken Açıldı

Türkiye'nin Önde Gelen Turizm Merkezlerinden Birisi Olan ve Türkiye'ye Gelen İngilizler'in Yarısından Fazlasının Tatil Yeri Olarak Tercih Ettiği Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, Bu Yıl Sezon Erken Açıldı. Paskalya Bayramı'nı Fırsat Bilen Acentelerin Erken Harekete Geçmesi Sonucu Marmaris'te Bir Çok Otel Nisan Ayının Başında Doldu.

Marmaris'te Turizm Sezonu Erken Açıldı

Türkiye'nin önde gelen turizm merkezlerinden birisi olan ve Türkiye'ye gelen İngilizler'in yarısından fazlasının tatil yeri olarak tercih ettiği Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, bu yıl sezon erken açıldı. Paskalya Bayramı'nı fırsat bilen acentelerin erken harekete geçmesi sonucu Marmaris'te bir çok otel Nisan ayının başında doldu.

Konu hakkında bir açıklama yapan Gold Trail Turizm Acentesi Müdürü Kadir Aydın, İngiliz pazarında bu yıl yüzde 25'lik bir artış beklediklerini ifade etti. Şuandaki talebin nedeninin Paskalya döneminin başlangıcı olmasından kaynaklandığını belirten Kadir Aydın, "Paskalya dönemi, Avrupa'da talebin yüksek olduğu bir zaman dilimidir. Özellikle çocuklu ailelerin tatile rağbet ettiği dönemdir. Bundan dolayı 2 haftalık paket turlar için talep oldukça yüksektir. Bu talebin Nisan ortasından sonra biraz düşeceği ama Mayıs ayında tekrar artacağı kanısındayız. Genel olarak İngiliz pazarında yüzde 25'lik bir artış bekliyoruz" dedi.

Gold Trail'in paskalya döneminde Türkiye'ye 10 uçak indirdiği, bu uçaklardan 4'ünün Bodrum, 4'ünün Dalaman ve 2'sinin ise Antalya havalimanlarına iniş yaptığı öğrenildi. Acentenin 2007 turizm sezonunda Marmaris'e 200 bin İngiliz turist getirmeyi planladığı kaydedildi.

Öte yandan, Paskalya tatili için Marmaris'i tercih eden İngiliz turistleri getiren ilk uçak Dalaman Havalimanı'na iniş yaptı. 400 kişilik turist kafilesinden 350'si İçmeler Beldesi'nde bulunan Abacus Otel'e yerleşti. Otele adımlarını atar atmaz İngiliz çocuklar, havanın soğuk olmasına rağmen otelin havuzuna akın etti.

(LK-SÇ-OK-Y)