Marmaris'te "Evden Ele İkinci El Pazarı" Açıldı

Marmaris'te "Evden Ele İkinci El Pazarı" Açıldı

Marmaris'in Armutalan beldesinde kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla "Evden Ele İkinci El Pazarı" açıldı.

Marmaris'te

Marmaris'in Armutalan beldesinde kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla "Evden Ele İkinci El Pazarı" açıldı.

Armutalan Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Camiavlu Mahallesi Semt Pazarı'nda düzenlenen ikinci el satış yerinin açılışı yapıldı. Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, Armutalan Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden gelen öneriyle bu pazarı açtıklarını söyledi. Kadınların evlerindeki ikinci el eşyaları bu pazarda satarak ekonomiye kazandıracağını belirten Ünlü, pazarın her cuma açılacağını kaydetti.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şiir Dürüst ise, pazarda 40'a yakın tezgah olduğunu söyledi. Pazarın büyük ilgi gördüğünü belirten Dürüst,

"İnanıyorum ki ilerleyen günlerde daha fazla ziyaretçi olacak. Burada ikinci el eşya haricinde başka bir şey satılmayacak. Cuma günleri açılacak pazarımızda şu anda sadece Armutalan ikametliler müracaat edip satış yapabilecekler. Başvurular Armutalan Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi'ne yapılabilir. Tezgahların metrekaresi 2,5 TL olarak belirlendi" dedi.

Pazara fikir öncülüğü yapan Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü'nün eşi, Konsey Üyesi Şennur Ünlü de, yaptıkları çalışmada ikinci ürünlerin satışının yapıldığı bir pazara ihtiyaç duyulduğunu tespit ettiklerini anlattı.

Belediyeye başvurarak pazar talep ettiklerini belirten Ünlü, "Dünyanın her yerinde bu tür pazarlar mevcut. İnsanlar evlerindeki ikinci el eşyaları burada satarak ev bütçelerine katkı sağlayacaklar. Ayrıca kamu yararına çalışan bütün dernekler de buraya müracaat ederek satış yapabilecekler" diye konuştu.

- MUĞLA