Marmara Üniversitesi'nden Şehir Üniversitesi açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Marmara Üniversitesi'nden Şehir Üniversitesi açıklaması

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Davutoğlu'nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı'na bağlı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin durdurulup, idaresinin garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi'ne devredilmesinin ardından üniversiteden resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamada, mağduriyet oluşmaması için gerekli tedbirlerin hızla alınacağı söylendi.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) Şehir Üniversitesi kararına ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamada, " Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 19.12.2019 tarihli toplantısında "Yükseköğretim Denetleme Kurulu'nun 17.12.2019 tarihli inceleme raporu ve 18.12.2019 tarihli kararı değerlendirildiğinde; İstanbul Şehir Üniversitesi'nin mevcut mali durumu itibariyle eğitim-öğretim faaliyetinin sürdürülemeyeceği; öğrencilerin ve akademik ve idari personelinin mağduriyetinin büyüyeceği ve eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamasının kaçınılmaz hale geleceği anlaşıldığından Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 25/d-3 maddesi uyarınca İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin geçici olarak durdurulmasına ve idaresinin garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi'ne devrine" karar verilmiştir." hatırlatması yapıldı.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Türkiye'nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biri olan Marmara Üniversitesi, garantörlük ve hukuki sorumluluğunun bir gereği olarak, İstanbul Şehir Üniversitesi'ndeki eğitim-öğretim ve akademik faaliyetleri ilgili mevzuat çerçevesinde yürütecektir. İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin hakları Marmara Üniversitesi'nin garantörlüğü altındadır. Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet ile karşılaşmaması için gerekli tedbirlerin ivedilikle alınacağı hususunu başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere bütün kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

NE OLMUŞTU?

Ülke gündeminin üst sıralarında yer alan Şehir Üniversitesi'yle ilgili yeni bir gelişme yaşanmıştı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı'na bağlı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izni durdurulmuş ve idaresi garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi'ne devredilmişti.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Yükseköğretim Genel Kurulu, Marmara Üniversitesi, Üniversite, İstanbul, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title