Margarethe Von Trotta'dan Ustalık Dersi

Margarethe Von Trotta'dan Ustalık Dersi
Bültenler - Haberler | Güncel

İstanbul Modern Sinema, 14 ile 22 Mart tarihleri arasında bu yıl 13. yaşına giren Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali'ne ev sahipliği yapıyor.

Bu yıl ana tema olarak kadınların direnişini belirleyen festival, yine dünyadan ve Türkiye'den kadınların son yılda yaptıkları uzun metrajlara, belgesellere ve kısa filmlere yer veriyor.

Filmmor'un 2015'teki İstanbul Modern programında, aralarında bu yılki Tribeca Film Festivali'nde "En İyi Belgesel" ödülünü kazanan Nancy D. Kates'in "Susan Sontag'a Bakmak"ın da yer aldığı "Cinsiyetler", geçtiğimiz yıl Berlin Fim Festivali'nde prömiyerini yapan, Melisa Önel imzalı "Kumun Tadı" ve 2014'te gösterildiği tüm festivallerden başarıyla dönen, Céline Sciamma'nın filmi "Kızlar Çetesi" filmlerinin gösterileceği "Kadınların Sineması" adlı tema bölümleri yer alıyor.

Feminist filmlerinde kadınları betimleyiş biçimiyle öne çıkan, Yeni Alman Sineması'nın öncü isimlerinden Margarethe von Trotta festivale konuk olarak geliyor. Film gösterimlerinin yanı sıra, yönetmen 17 Mart Salı günü saat 14.00'te bir "masterclass" gerçekleştirecek.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title