Mahsun Kırmızıgül'ün yardım çağrısı yaptığı Erol Demiröz kimdir?

Mahsun Kırmızıgül'ün yardım çağrısı yaptığı Erol Demiröz kimdir?

Mahsun Kırmızıgül, Erol Demiröz için sosyal medya hesabından yardım istedi. Tedavi gören Erol Demiröz'ün kana ihtiyacı olduğunu söyleyen Kırmızıgül'ün bu isteğine destek yağdı. Peki, Erol Demiröz kimdir, kaç yaşındadır?

Mahsun Kırmızıgül'ün yardım çağrısı yaptığı Erol Demiröz kimdir?

Mahsun Kırmızıgül sosyal medya hesabından, bir süredir Başkent Hastanesi'nde tedavi gören 79 yaşındaki oyuncu Erol Demiröz için kan arandığını duyurdu. Kırmızıgül'ün paylaşımına Kızılay'dan yanıt geldi. Şarkıcının bu isteğine destek yağmaya başladı. Peki Erol Demiröz kimdir, kaç yaşındadır? İşte emektar oyuncu hakkında merak edilenler...

EROL DEMİRÖZ KİMDİR?

Erol Demiröz 1940 yılında Diyarbakır'da doğdu. 1952 yılında İlkokul , 1958 yılında ortaokul ve liseyiZiya Gökalp okullarında okuyarak bitirdi. Yükseköğrenimini Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi Gazi Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi'inde tamamladı. Askerliğini kısa süreli olarak İzmir Gazi Emir'de yaptı.Demiröz, 1961 senesinde Halkevleri Genel Merkezi'nde tiyatro çalışmalarına başladı.

1968 de Ankara Sanat Tiyatrosu (AST)'nda oyuncu ve yönetmen kadrosunda yer alarak yüzlerce oyunda rol aldı, onlarca oyunu sahneye koydu. Ayrıca, Yılmaz Güney'in "Sürü" filmi başta olmak üzere on beş kadar sinema filmde rol aldı. Türkiye'de ilk televizyon çocuk dizisi olan "Harun" başta olmak üzere, birçok senaryoya da imza attı. "Babalar ve Oğullar" adlı televizyon dizisinde rol aldı. Mahsun Kırmızıgül'ün senaryolarını yazıp yönettiği "Beyaz Melek" ile "Güneşi Gördüm" adlı filmlerde de önemli roller üstlendi.

1962 den beri tiyatro yapıyor.Halen Ankara Sanat Tiyatrosunda oynuyor. Otuz'a yakınfilm ve TV dizisinde oynadı.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.