Haberler

  Yiyeceğim Küfürden Hoşlanacağım Aklıma Gelmezdi

  Güncelleme:

  Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına bu akşam Bergen filminin başrol oyuncuları Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu katılarak soruları yanıtladı. "Rolün zor olduğunu ve bu duyguyu nasıl karşıladın" sorusuna yanıt veren Beşikçioğlu, "Yiyeceğim küfürden bu kadar hoşlanacağım aklıma gelmezdi açıkçası" cevabı stüdyoda gülüşmelere neden oldu.

  TV100'de yayımlanan Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum programına katılan ' Bergen' filminin başrol oyuncuları Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu, Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı.

  Candaş Tolga Işık'ın, "18 günde 4 milyonu aşan bir vizyon sayısına ulaştınız..." diyerek sözü Erdal Beşikçioğlu ve Farah Zeynep Abdullah'a bıraktığı programda, Beşikçioğlu, "Biz mümkün olduğunca filmde doğal akışına bırakmaya çalıştık. Sömürü yapmadan oynamaya çalıştık, böyle düşündük" dedi.

  Bergen filminin nasıl ortaya çıktığını, senaryoyu okuduğunda ne hissettiğini anlatan Farah Zeynep Abdullah, "Ben Bergen'i tanıyordum elbette ama tabii ki bu kadar hakim değildim. İlk okuduğumda senaryoyu şoke oldum. İnanılmaz etkilendim" ifadelerini kullandı.

  ŞİDDETİN REKLAMI YAPILMADI

  "Mesleki karakterimde yer aldığım ve en çok mutlu olduğum projelerden biri" diyen Erdal Beşikçioğlu, "İlk proje geldiğinde failin kahramanlaştırılmasından, sempati duyulmasından çok korktum. Bundan çok çekindim ancak senaryoda öyle olmadı" açıklamasında bulundu.

  "Rolün zor olduğunu ve bu duyguyu nasıl karşıladın" sorusuna yanıt veren Beşikçioğlu, "Yiyeceğim küfürden bu kadar hoşlanacağım aklıma gelmezdi açıkçası" cevabı stüdyoda gülüşmelere neden oldu.

  "ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM"

  Filmden ve senaryodan bir çok şey öğrendiğini söyleyen Farah Zeynep Abdullah, senaryonun ardından Mor Dayanışma'nın broşürlerini okuduğunu ve kadınların gündelik hayatta sistematik olarak şiddete uğradığını söyleyen Abdullah, "Biz Bergen olmadan önce ki hikayesinden başlıyoruz. Aslında hayalleri olan hayata karşı tutkuları olan bir kızın yolculuğuna tanık oluyoruz. Filmin bir yerinden sonra Bergen'leşiyor. Çok şey öğrendim. Gerçekten psikolojik şiddetin de ne olduğunu öğrendiğimi düşünüyorum" dedi.

  "BERGEN'İ NASIL TANIMLARSINIZ?"

  Bir seyircisinin sosyal medya üzerinden, "Bergen'i nasıl tanımlarsınız?" sorusuna yanıt veren yıldız oyuncu Beşikçioğlu, "Ölümsüzlüğe ulaşmış bir kadın. Daha ne olsun?" derken, Farah Zeynep Abdullah, "Bu kadar zorluğa göğüs germiş, çıkmış yine şarkısını söylemiş bir kadın" ifadelerini kullandı.

  "VALİ ARTIK TATİLDEN DÖNSÜN"

  Filmin Adana'da yasaklanmasını değerlendiren Beşikçioğlu, "Kozan ülkenin sınırları içerisinde değil mi? Ankara'da ne izleniyorsa Adana'da da bu izlenecektir. Mecbur bu durum. Vali tatilde sanırım, artık tatilden dönsün ve ne olduğuna bir baksın. İlerleyen günlerde birisi de çıkıp derse, 'Cumhuriyet filmlerini yayınlamıyorum!' ne olacak? Böyle bir şey olur mu?" diyerek karara tepki gösterdi.

  Konuya ilişkin kendisine ulaşıldığını ve Adana'daki yetkililerin açıklamalarının komik olduğunu söyleyen Abdullah, "Filmde şiddet içerikli sahnelerin olduğunu söylediler. Film gösterime 13 yaşındaki çocuklara müsade ediyor. Zaten biz tam tersine şiddet görüntülerinden kaçtık, bunları sakladık" diyerek geçtiğimiz günlerde bir kafede el ele tutuşan gençlerin uyarılmasını hatırlatarak yaşanan açıklamalara sitemde bulundu.

  "BEN BÖYLE BİR ÜLKEDE DOĞMADIM"

  "Ben böyle bir ülkede doğmadım, bu zihniyetteki bir ülkede ölmeyeceğime de inanıyorum" diyerek sözlerine devam eden Beşikçioğlu, "Bu zihniyeti bir şekilde de değiştirmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

  Bergen filminin başrol oyuncuları Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu, İstanbul Sözleşmesi'nin yürürlükten kaldırılmasına da tepki göstererek, yasanın yürürlükten kaldırılmasının ardından kadın cinayetlerinin iki katına çıktığına vurgu yaptı.

  Kaynak: Snob Magazin / Magazin

  Farah Zeynep Abdullah Candaş Tolga Işık Erdal Beşikçioğlu Bergen Magazin Haberler

  Canlı anlatım! Kıran kırana maçta tempo yüksek

  Canlı anlatım! Kıran kırana maçta tempo yüksek

  İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

  İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

  İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter kaza geçirdi! Ekipler bölgeye ulaşmaya çalışıyor

  İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter kaza geçirdi! Ekipler bölgeye ulaşmaya çalışıyor

  Bakmadan Geçme

  GALATASARAY TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri! Galatasaray Fenerbahçe seyirci sayısı kaç? Galatasaray Fenerbahçe tribünlerinde kaç kişi var, kaç bilet satıldı? Bein Sports CANLI izle! (GALATASARAY-FENERBAHÇE) Bein Sports kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Galatasaray Fenerbahçe maçını şifresiz veren kanallar! Galatasaray Fenerbahçe maçı nereden izlenir? Cengiz Ünder neden yok, sakat mı? Galatasaray maçında Cengiz Ünder yok mu, yedeklerde mi, niye yok? İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi kimdir? İran Cumhurbaşkanı öldü mü, sağlık durumu nasıl? Kongo'da darbe mi oluyor? SON DURUM! Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde neler oluyor, darbe mi oldu? Galatasaray Fenerbahçe maç kadrosu ilk 11'i! (BELLİ OLDU) Galatasaray Fenerbahçe ilk 11'lerde kimler var? Galatasaray Fenerbahçe maçı saat kaçta? Derbi saat 19.00'da mı 20.00'de mi? CANLI maç izle! (GALATASARAY-FENERBAHÇE) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 19 Mayıs günün maçları nereden izlenir?
  Başrolde yine aynı isim var! Galatasaray ve Fenerbahçe oyuncuları arasında kavga çıktı

  Başrolde yine aynı isim var! Galatasaray ve Fenerbahçe oyuncuları arasında kavga çıktı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title