Haberi Paylaş

  Yasak kareler

  Magazin Haberleri

  Yasak kareler

  İTİRAF (NYMPHOMANIAC)Ülkemizde sinema gösterimi yasaklansa da sonradan TV'de ya da internette izlenen filmlerden biri. Her filmiyle olay yaratan Lars von Trier, nemfoman bir kadının itiraflarını 4 saat boyunca tüm çıplaklığıyla perdeye aktarıyor.

  İTİRAF (NYMPHOMANIAC)

  Ülkemizde sinema gösterimi yasaklansa da sonradan TV'de ya da internette izlenen filmlerden biri. Her filmiyle olay yaratan Lars von Trier, nemfoman bir kadının itiraflarını 4 saat boyunca tüm çıplaklığıyla perdeye aktarıyor. Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård başrolde.

  ARABİSTANLI LAWRENCE

  "Kwai Köprüsü", "Dr. Jivago"nun yönetmeni David Lean, Araplar'ın İngilizlerle birlik olarak Osmanlı'ya karşı savaşmasını ve ortalığı karıştıran İngiliz ajanı Lawrence'ı anlatıyor. Peter O'Toole, Alec Guinness, Anthony Quinn'li 7 Oscar'lı başyapıt, Star1'de yayınlanana kadar 1962'den 1990'a kadar yasaklı kaldı.

  GECEYARISI EKSPRESİ

  1978'den beri tüm dünyada Türkiye'nin imajını yerle bir eden film. Sınırdan çıkarken uyuşturucuyla yakalanan, hapse atılan ve işkenceler gören Amerikalı öğrenci Billy Hayes'in gerçek hikayesini bire bin katarak anlatan Alan Parker filmi, ancak 90'larda özel TV HBB yayınlamıştı.

  ARARAT

  Atom Egoyan'ın 20. yüzyılın başlarında yaşanan Ermeni olaylarını günümüze bağlayarak anlatan film, dehşete düşüren sahnelerle dolu. Charles Aznavour'un başrolde olduğu film, sinemalarda ve festivalde yasaklandı, özel bir TV'de biraz kesilerek gösterildi.

  AMERİKA, AMERİKA (AMERICA, AMERICA)

  Kayseri kökenli bir Rum ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Elia Kazan'ın, ailesinin hayatından esinlendiği yapıtı, İstanbul'dan Amerika'ya göç sırasında yaşananları konu alıyor. 1963 tarihli, Oscar'lı 3 saatlik destanı bir ara bir kanalda gösterilmek istendi ancak halen yayımlanmış değil.

  Kaynak: Hürriyet / Magazin

  Amerika Birleşik Devletleri Charlotte Gainsbourg Film Magazin Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title