Orkestra şefini 10 yıl sigortasız çalıştırdığı için davalık olan Fatih Ürek'e kötü haber! Binlerce günün borcunu ödeyecek - Haberler
Haberi Paylaş

Orkestra şefini 10 yıl sigortasız çalıştırdığı için davalık olan Fatih Ürek'e kötü haber! Binlerce günün borcunu ödeyecek

Ecem Altan - Magazin
 - Güncelleme:

10 yıl orkestra şefliğini yapan Oğuz Mühürdar'ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemelik olan Fatih Ürek hakkında karar verildi. Hakim, Ürek'in 3 bin 581 gün Mühürdar'ı sigortasız çalıştırdığına hükmederek, ücretin ödenmesine karar verdi. Kararın bozulmasını talep eden sanatçının itirazı da reddedildi.

Şarkıcı Fatih Ürek'in 10 yıl orkestra şefliğini yapan Oğuz Mühürdar,şarkıcının kendisini sigortasız çalıştırdığı iddiasıyla 2014'te dava açmıştı.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Mühürdar, Ürek'in SGK'ya verilmesi gereken belgeleri teslim etmediğini, sigorta primleri de yatırmadığını iddia etmiş, Ürek ile çalıştığına dair fotoğraf ve videoyu da dava dosyasına sunmuştu.

Hakim, Ürek'in 3 bin 581 gün Mühürdar'ı sigortasız çalıştırdığına hükmederek, ücretin ödenmesine karar verdi. Ürek, kararın bozulması talebiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurdu ama mahkeme bu itirazı reddetti.

Ünlü şarkıcı bu karara da itiraz etti. Dosya, Yargıtay'a gönderildi. Yargıtay da, Bölge Adliye Mahkemesi kararının yerinde olduğuna hükmetti. Mühürdar'ın avukatı Gökhan Alpertunga "Bu karar sahne ve performans sanatçıları açısından emsal niteliğindedir" dedi.

Ecem Altan - Magazin

Fatih Ürek Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

bekir yapici:

hesapta müslümaniz ama kurnaz bir milletiz ve hak yemede üzerimize yok 5 yil Türkiyenin taninmis bir firmasinda calistim ve sonra almanyaya gittim emekli yasim geldiginde bu firmanin beni 1 ay calismis olarak gösterdigini ögrendim tabi o zamanlar maas bordrosu falan olmadigi gibi ayliklar bankadan degil elden veriliyordu onunda kaydi falan bulunmadigindan o firmada 5 yil calistigimi ispat edemedim.

Eğrioturdoğrukonuş:

Türkiye nin hespi müslüman değil. Dahası bütün zenginler Ya Ermeni ya Rum kalıntısı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Diğer tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Diğer tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Diğer kurumudur.
title