Haberler

Savcılık, Netflix'te yayınlanan Aşk 101 dizisi hakkında kararını verdi

Güncelleme:

Gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç bireylerin gelişimini olumsuz etkilediği iddia edilen Netflix Türkiye yapımı "Aşk 101" dizisi ile ilgili CİMER'e yapılan şikayet hakkında savcılığın verdiği karar belli oldu. Savcılık, şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Geçtiğimiz günlerde Cimer'e bir ihbar yapıldı. İhbarda Netflix film ve dizi izleme platformunda "Aşk 101" isimli bir dizi yayınlandığını, dizinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiğini ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediğini ileri sürdü. Savcılığın Aşk 101 dizisi hakkındaki ihbar sonrası verdiği karar belli oldu. Savcılık, Netflix'in gençlik dizisi "Aşk 101" hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

İHBAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMADI

Savcılık kararında söz konusu dizinin kamuya açık bir televizyon programında yayınlanmadığını, dizinin yayınladığı Netflix platformuna üye olunması gerektiği ve üyelik için de ücret talep edildiğini belirtti.

Kararda, kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir dizide insanların yine iradesiyle izlememesi gerektiği belirtilip, ihbar değerlendirmeye alınmadı.

Savcılık şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

AŞK 101 KONUSU

Aşk 101, 1998 yılında bir lisede okuyan bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı gibi isimler yer alıyor.

Kaynak: Haberler.com / Magazin

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Magazin Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

Şanlıurfa'da protokol krizi! YRP'li Belediye Başkanı Gülpınar'dan Bakan Kurum'a sert sözler

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

500

Yorumlar (46)

Fırat:

Bakın 30 yıllık bir öğretmen olarak söylüyorum okul hayatı ile ilgili tüm filmler İYİ NİYETLİ DEĞİL. Hababam sınıfını herkes seyretmiş , hangi aklı başında bir veli , kızı veya oğlunun öyle bir sınıfta okumasını ister. Okul eğitim , öğretim yeridir , eğer oralarda gırgır , şamata , kopya , aşk vs olursa ilim olmaz , bilim yapılmaz nesiller harcanır . 12 eylülden öncesini hatırlayın okullarda hep siyaset ve eylem yapılırdı ne oldu ? BOM BOŞ MÜHENDİSLER , DOKTORLAR , ÖĞRETMENLER vs yetişti .

73
27
yanıtYanıtla
VATANDAŞ:

çok doğru söylüyorsunuz araştırmaz sormaz forkolik nesil anca harcama yapar bu rezil medya partonarıda kendi amellirinin üstüne birde para kazanırlar

yanıt2
yanıt0
Ercan:

''12 eylülden öncesini hatırlayın okullarda hep siyaset ve eylem yapılırdı ne oldu ? BOM BOŞ MÜHENDİSLER , DOKTORLAR , ÖĞRETMENLER vs yetişti . ''Bunu hangi verilere dayanarak yazdın çok merak ettim. O dönem yetişen Mühendis ve Doktorlara dil uzatmadan evvel biraz araştır.

yanıt2
yanıt3
YAZAR:

ÜCRETLİ BİR SERVİSTE YAYINLANIYOR. ÜCRETSİZ OLSA BİLE İSTEMEYEN SEYRETMEZ. HRKEZİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMAK YERİNE BİRAZ KENDİ NEFSİNİZE HAKİM OLMAYI ÖĞRENİN. BU KADAR BASİT.

49
41
yanıtYanıtla
ADEM:

yeni yetişen çocuk bu diziyi izlediğinde nasıl nefsine hakim olacak söylermisin?

yanıt5
yanıt8
mehmet:

böyle ögrencilermi vatan millete faydalı olacak , kendilerine faydası yok bunların

34
16
yanıtYanıtla
Doğukan ç:

Mi ayrı

yanıt0
yanıt1
aslanbey:

diziyi baştan sona izledim eşcinsellikle uzaktan yakından ilgili bir tane sahne yok ülkede sürekli gündem değiştirmek isteyen bir kesim var neden acaba

30
6
yanıtYanıtla
Blackop:

Yoruma beğenmedim işareti atan 2 kişi ya göz doktoruna ya da ruh doktoruna gitmeli.

yanıt7
yanıt3
DENİZ:

Boş yapmayalım. Güzel bir dizi güzel bir platform. Sonuç olarak çocuk kilidi diye birşey de var onları ayarladıktan sonra hiç birşey de olmaz.

20
11
yanıtYanıtla
Tüm 46 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title