Reynmen, Ece Erken'in "Sözde fenomen" sözlerine açtığı tazminat davasını kaybetti - Haberler
Haberi Paylaş

Reynmen, Ece Erken'in "Sözde fenomen" sözlerine açtığı tazminat davasını kaybetti

İhlas Haber Ajansı - Magazin
 - Güncelleme:

Şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Reynmen'in kendisine "Sözde fenomen" gibi söylemlerle hakaret ettiği iddiasıyla sunucu Ece Erken'e açtığı 5 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Reynmen lakaplı şarkıcı Yusuf Aktaş, Beyaz TV'de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programda kendisi hakkında 'sözde fenomen' gibi sözlerle hakarette bulunduğu iddiasıyla sunucu Ece Erken'den şikayetçi olmuştu.

5 BİN TL'LİK DAVA AÇTI

Reynmen'in avukatı aracılığıyla sunulan dava dilekçesinde, " Reynmen'in ezan ile dalga geçtiği şeklindeki iddialar tamamen asılsızdır. Reynmen toplumda kışkırtılmaya ve tahrik edilmeye çalışılmıştır. Bu nedenle halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu oluştuğundan Ece Erken'in 5 bin lira manevi tazminata hükmedilmesini istiyoruz" ifadelerine yer verilmişti. Mahkemeye dilekçe sunan Ece Erken'in avukatı ise, sözlerin ağır eleştiri niteliğinde olduğunu belirterek, davanın reddini talep etmişti.

DAVA REDDEDİLDİ

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşmada tarafların avukatları hazır bulunurken, Ece Erken ile Reynmen duruşmaya katılmadı. Duruşmada beyanda bulunan Reynmen'in avukatı davanın kabulünü isterken, Erken'in avukatı reddini istedi. Gerekçesini sonra açıklayacağını kaydeden mahkeme, Reynmen'in açtığı davayı reddetti.

İhlas Haber Ajansı / Magazin

Ece Erken, İstanbul, Hakaret, Reynmen, Magazin, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title