Kim Milyoner Olmak İster'deki 'Avrupa' sorusu Twitter tarihine geçti - Haberler
Haberi Paylaş

Kim Milyoner Olmak İster'deki 'Avrupa' sorusu Twitter tarihine geçti

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Magazin
 - Güncelleme:

İlgiyle izlenen yarışma programlarından Kim Milyoner Olmak İster?'de Avrupa'nın karanlık tarihine ışık tutan sorunun yer aldığı video, 30 milyondan fazla izlenerek Türkiye'de Twitter tarihinin en çok izlenen videoları arasına girdi.

ATV ekranlarında yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster'de Hamide Tanır isimli yarışmacıya yöneltilen soru sosyal medyada gündem olmuştu. Avrupa'nın karanlık tarihine ışık tutan sorunun yer aldığı video kısa sürede sosyal medya platformu Twitter'da 30 milyon izlenmeyi geçti.

PEKİ NEYDİ O SORU?

Bahsi geçen soru şu şekildeydi: "1980'lere kadar hangi ülkedeki yetim, gayrimeşru doğmuş, ebeveyni alkolik, ayrılmış veya fakir olan çocuklar devlet tarafından bazen açık artırmada satılarak çiftliklerde zorla çalıştırılmıştır?"

Kim Milyoner Olmak İster'deki 'Avrupa' sorusu Twitter tarihine geçti

CEVAP İSVİÇRE ÇIKMIŞTI

Şıklar arasında, Danimarka, Norveç, İsviçre ve Belçika yer alıyordu. Sorunun doğru cevabını bilmeyen Hamide Hanım, yarışmadan çekilme kararı almıştı. Yarışmadan çekilmesinin ardından soruya cevap veren Hamide Tanır, "Danimarka" şıkkını tercih etmişti. Doğru cevap ise İsviçre çıkmıştı.

Kim Milyoner Olmak İster, Magazin, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Eğrioturdoğrukonuş:

Bakın yıllardır medya yoluyla bizim beynimize bilinçaltına nasıl işlemişler. Kadın diyor ki aaa şöyle ortadoğu dan uzak doğu dan bir ülke olaydı direk o dur dişyecektim diyor. Gerçekler çok farklı aslında.

Cumali:

Tarih zifiri karanlık bir yerdir ve hiçbir fener aydınlatamaz :DD

Mustafa Orman:

Oooo aaaa yok artık çok utamışmışmış yapmaya kibarlaşacam derken ağzını 2 metre alacan adam gibi konuş

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title