Herkes ne diyeceğini merak ediyordu! Bir Sezen Aksu yorumu da Nihat Hatipoğlu'ndan geldi - Haberler
Haberi Paylaş

Herkes ne diyeceğini merak ediyordu! Bir Sezen Aksu yorumu da Nihat Hatipoğlu'ndan geldi

Haberler.com - Emine Ezgi Özdemir - Magazin
 - Güncelleme:

Sezen Aksu'nun şarkısında geçen "Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva'ya" sözleri dini değerleri aşağıladığı iddiasıyla kimi isimler tarafından tepki çekerken, kimileri de ünlü şarkıcıya destek vermişti. Şarkının sözleri tartışılmaya devam ederken bir yorum da Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'ndan geldi. Hatipoğlu, "Dilerim bu hatadan dönülüp herkesi rahatlatacak bir açıklama yapılır. Ülkemiz zaten yeterince kutuplaştırılıyor. Din ve inanç tartışmalardan uzak tutulmalıdır" ifadelerini kulandı.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkısında söylediği "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" cümlesi nedeniyle, ülke gündemine oturdu. Dikkat çeken şarkı sözleriyle ilgili tartışmalar sürerken, bir yorum da Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'ndan geldi.

HATİPOĞLU: HZ. ADEM İLE HAVVA İNSALIĞIN ORTAK KUTSALIDIR

Sosyal medya üzerinden Sezen Aksu'nun şarkı sözlerini yorumlayan Hatipoğlu, "Hz. Adem meleklerin secde ettiği, Allah'ın bütün isim ve ilimleri öğrettiği bütün insanlığın babası, ilk insan ve ilk Peygamberdir. Hz. Havva da insanlığın annesidir. Hz.Adem ile Havva bütün dinlerin ve insanlığın ortak kutsalıdır'' ifadelerini kullandı.

İşte Hatipoğlu'nun o paylaşımları;

Herkes ne diyeceğini merak ediyordu! Bir Sezen Aksu yorumu da Hatipoğlu'ndan geldi

"ÜLKEMİZ YETERİNCE KUTUPLAŞTIRILIYOR"

Hatipoğlu açıklamasına şu sözlerle devam etti; ''Onlara yönelik her çirkin ifade sahibini küçültür ve her insanı da rahatsız eder. Etmelidir de. Dilerim bu hatadan dönülüp herkesi rahatlatacak bir açıklama yapılır. Ülkemiz zaten yeterince kutuplaştırılıyor. Din ve inanç tartışmalardan uzak tutulmalıdır.''

Emine Ezgi Özdemir
Editör Haberler.com - Magazin

Sezen Aksu, Magazin, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (43)

Uğur bingul:

Ya kim ne yorum yapsa yapıyor Nihat hoca öyle yapmış korkmuş mu ondan ılımlı cvp vermiş onu bilemeyiz onu bunu geçin sezen aksu demişken oyle şarkı söylemiş cahil falan zatwn allah çarpmış çarpacagi kadar diğer dünya var bu dünya boş zaten Müslüman olsaydı dini olsaydı böyle söylemezdi Türkiye in insanlarında hata bu gibi şarkıcıları başımıza taç ediyorlar dini olmayan kötü örnek olan allah sonumuzu gercektwn hayır etsin yine Rabbım merhametli kimin yüzüne bakipta bu ekmeği yiyoruz şükür

haydar tarkan:

Bu hocayı zerre seviyorsam.birde Sezen Aksu'nun başını oksasaydiniz. Noldu ticaretiniz mi baltanacak hocam?

Samir Kzl:

Bence serçe demek o güzel hayvana hakaret olur hayvanlar bile nerden geldiklerini bilir ama siz insanlar bilememissiniz.

Tüm 43 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title