Haberi Paylaş

Hakan Ural, "Tomografi cihazı yok" diyerek yaralı çocuğa müdahale etmeyen özel hastaneye öfke kustu

Magazin Haberleri

İstanbul'da hizmet veren bir özel hastanede tomografi cihazı olmadığı gerekçesiyle kafasından yaralanarak kanlar içinde kalan 3 yaşındaki çocuğa müdahale edilmedi. Yaşanan skandala sessiz kalamayan Hakan Ural ise canlı yayında öfke kusarak "Senin böyle bir lüksün var mı? Vicdanım hiç almıyor da aklım da almıyor. Bu olacak iş değil" dedi.

İstanbul Sultanbeyli'de hizmet veren Özel Ersoy Hastanesi, evde düşüp kafasını vurması sonucu yaralı olarak hastaneye getirilen 3 yaşındaki kız çocuğunu "Tomografi cihazımız yok. Devlet hastanesine gidin" diyerek herhangi bir müdahalede bulunmadan geri gönderdi. Kamuoyunda geniş yankı uyandıran olayla ilgili dikkat çeken bir çıkış da Kanal D ekranlarında yayınlanan Neler Oluyor Hayatta programının sunucusu Hakan Ural'dan geldi.

Hakan Ural, 'Tomografi cihazı yok' diyerek yaralı çocuğa müdahale etmeyen özel hastaneye öfke kustu

"HASTANENİN YAPTIĞI AÇIKLAMA İTİRAF"

Canlı yayında 3 yaşındaki çocuğa müdahale edilmemesine sinirlenen Ural, "Hastanenin yaptığı açıklama zaten itiraf var. 'Gece tomografi cihazı vermiyorum' diyor. Özel bir hastanenin mesaiye dayalı olarak bu kadar kritik bir aleti kullanıp kullanmama lüksü var mı? Benim işim insanların sağlığını bertaraf etmek. Makinanın saatini bitti demesi akılla izah edilebilir gibi gelmiyor. Hele de bu kadar hayati cihazları mesaiye dayalı bir düzene koymayı hiç aklım almıyor. Vicdanım hiç almıyor da aklım da almıyor. Bu olacak iş değil" ifadelerine yer verdi.

Hakan Ural, 'Tomografi cihazı yok' diyerek yaralı çocuğa müdahale etmeyen özel hastaneye öfke kustu

"SENİN BÖYLE BİR LÜKSÜN VAR MI?"

Açıklamasının devamında bahsi geçen özel hastaneye daha sert eleştiriler yönelten Ural, "Burada bir bebek var. Elinden gelenin fazlasını yapman lazım. İnsani olarak yani... Kifayetin vardır ya da yoktur o ayrı bir şey. Bebek geldiğinde ne yapacağını düşünürsün, aileyi sakinleştirirsin. Nitekim aile, devlet hastanesine gidiyor ve 5 saat müşahede altında tutuluyor. Özel hastane belki de bu çocuğun riskini artırıyor. Belki çocuğun hareket etmemesi gerekiyordu. Özel hastanenin yaptığı mı doğru, devlet hastanesinin mi? Sen bakkal değil market değilsin sen bir hastanesin. Hastane açıklamasında 'ben belli saatlerde kullanıyorum' diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Senin böyle bir lüksün var mı? Böyle bir şey olabilir mi? Bununla ilgilenelim" şeklinde konuştu.

Hakan Ural Kanal D Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

ismail bey :

Sincan devlet hastanesinde de gece ultrason yok. Acil hastalara ya sabah 8 de açılınca usg çektirip, sonuca gelin yada başka hastaneye gidin deniyor..Tomo ve mr da özel olduğu için var...

Hayri :

Hakan bak bi ton saçmalıyosun yine gundem olamıyosun seni kimse ciddiye almıyomu acaba değişik bişeyler yap masanın uzerine çık bardak falan at sinirdenmiş gibi o da olmazssa sonra başka tiyolar da veririm adamsın

ömer ihsan muşlu :

RIZKI ALLAH VERİR.KİMİNİN PARASI KİMİNİN DUASI.ANCAK ÖYLEBİR ZAMANA GELDİKKİ.ALLAH TARAFINDAN YENİ BİR PEYGAMBERDE GÖNDERİLSE KİMSE İNANMAZ.Kİ ALLAHA PEYGAMBERE İNANALAR BÖYLE DAVRANMAZ.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title