Haberler

Film Festivalinin Onur Konuğu Türkan Şoray

Son Güncelleme:
Abone Ol

Türk sinema dünyasının ünlü yıldız, usta yönetmenlerinin öğrencilerle buluştuğu Erciyes Film Festivali için geri sayım başladı.

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin, bu yıl 6.sını düzenlemeyi planladığı Erciyes Film Festivali'nin hazırlıkları tamamlandı. 24 Nisan'da başlayıp, üç gün sürmesi planlanan festival, İletişim Fakültesi Nurcan Çetinsaya Konferans Salonu ile Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenmesi amaçlanıyor. Geçen yıl Lütfi Ömer Akad anısına yapılan festival, bu yıl Metin Erksan anısına düzenlenmesi hedefleniyor. Festivalle alanında özgün fikirler üretebilecek, farklı bakış açılarıyla sinemaya katkıda bulunabilecek tüm ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin teorik bilgilerini pratiğe dökmelerine yardımcı olmak; kurmaca ve belgesel filmin gelişmesine katkıda bulunmak ve filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak amaçlanıyor.

ONUR KONUĞU TÜRKAN ŞORAY

Geçen yıl Yeşilçam'ın usta oyuncusu Hülya Koçyiğit'in onur konuğu olduğu festivale bu yıl 'Türk Sineması'nın Sultanı' Türkan Şoray konuk olması bekleniyor. Aynı zamanda kurmaca dalı jüri üyeliği de yapacak Şoray, 27 Nisan'da 14.00-16.00 saatleri arasında Kayseripark'ta hayranlarıyla buluşması bekleniyor.

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Burçak Evren tarafından Metin Erksan anısına kitap hazırlandı. Türkan Şoray için de genç neslin kaleminden dökülen yazılar kitap haline getirildi. Hazırlanan kitaplar festivalde katılımcılara dağıtılması amaçlanıyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Magazin

Metin Erksan Türkan Şoray Magazin Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title