Levent Üzümcü ve Şebnem Sönmez CHP İddialarını Reddetti - Haberler
Haberi Paylaş

Levent Üzümcü ve Şebnem Sönmez CHP İddialarını Reddetti

Haberler.Com - Haberler | Güncel
Levent Üzümcü ve Şebnem Sönmez CHP İddialarını Reddetti

CHP'nin parti meclisine katılacağı söylenen Levent Üzümcü ve Şebnem Sönmez iddiaları yalanladı.

CHP’de gelecek ay yapılacak olağanüstü kurultayda, Gezi sürecinde dikkat çeken bazı isimlerin parti meclisine gireceği iddiaları gündeme geldi. Oyuncu Levent Üzümcü ve Şebnem Sönmez'in bu isimler arasında olduğu konuşulurken iki isim de bu iddiaları yalanladı.

ŞEBNEM DÖNMEZ VE LEVENT ÜZÜMCÜ SÜRPRİZİ

CHP 5-6 Eylül’de yapılacak olağanüstü kurultaya hazırlanıyor. Şu ana kadar, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tek rakip olarak Yalova Milletveklili Muharrem İnce çıkarken, eski genel başkan Deniz Baykal’ın tutumu hakkında da bir takım bilgiler edinildi. Ayrıca, Gezi Parkı sürecinde aktif rol oynayan bazı isimlerin de parti meclisene gireceği konuşulmaya başlandı. Bu isimler arasında Mehmet Karlı, Levent Üzümcü ve Şebnem Sözmez'in olduğu iddia ediliyor. Ancak Üzümcü ve Sönmez, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

"YENİ ÖĞRENDİM"

Levent Üzümcü ve Şebnem Sönmez ise parti meclisene katılacakları yönündeki iddiaları ilk kez duyduklarını, konu hakkında bir şey bilmediklerini söyledi. Haber türk'e konuşan Levent Üzümcü, konuyla ilgili hiçbir şekilde bilgisinin olmadığını, iddiaları haber sitelerinden ve sosyal medyadan takip ettiğini belirterek, "Şu an konuşmak istemiyorum, çünkü hiçbir şey bilmiyorum. Bana gelen herhangi bir teklif yok. Dişçideydim, yeni çıktım. Ben de şu an öğrendim" dedi.

"ASLA SİYASETE GİRMEM"

CHP PM için kulislerde adı geçen tiyatro sanatçısı Şebnem Sönmez ise her şeyi twitter'dan öğrendiğini söyleyerek, "Hiçbir görüşmem, bilgim olmadı. Ben de herkes kadar şaşkınım" ifadesini kullandı. "Ben asla ve asla siyasete girmem" diyen Sönmez, "Benim işim sanat. Sanat muhaliftir. Ben hiçbir zaman iktidar olmak için yarışmam, iktidara inanmam" şeklinde konuştu.

BAŞKAN SEÇİMİ AYIN 5'İNDE TAMAMLANACAK

Açıklanan kurultay takvimine göre, önce divan ardından tüzük komisyonu seçilecek. Tüzük komisyonu, tüzükle ilgili çalışmalarını yaparken genel başkan seçimi ayın 5’inde tamamlanacak. Tüzükle ilgili değişikliklerin de 5 Eylül’de tamamlanması ve aynı gün geç saatlerde parti meclisi seçimlerine geçilmesi planlanıyor.

EN AZ 15 İSİM DEĞİŞECEK

Beklenti parti meclisinin seçimlerin ikinci günde devam edeceği ve en az 15 kişinin değişeceği yönünde. Parti meclisine girecek yeniler arasında, Gezi sürecinde dikkat çeken isimlerden Üzümcü ve Sönmez iddiaları yalanladı. PM için adı geçen diğer isimler ise Erol Mütercimler ve Tuncay Özkan ile milletvekilleri Mustafa Balbay, Haydar Akay, Aykut Erdoğdu, Özgür Özel, Musa Çam ve Nurettin Demir.

Alevi kesimden de parti meclisine alınabilecek bazı isimlerden söz edilirken, ismi geçen kişiler Selahattin Özer, Cemal Canpolat ve Turhan Eser.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri