Le Monde Haberleri

Le Monde haber, Le Monde son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Le Monde - 19.10.2020
ECB/Lagarde: Dijital euro banknotların yerini almayacak
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, dijital euronun, banknot euroların yerini almayacağını, ancak onların tamamlayıcısı olacağınıLagarde, Le Monde ile söyleşisinde, "dijital euro"nun, Çin'in "dijital yuan"ına bir politika yanıtı olup, olmadığına ilişkin soruyu...
Le Monde - 15.10.2020
Son dakika... Fransa'da Sağlık Bakanı, eski Başbakan ve eski Sağlık Bakanı'nın evlerine "Kovid-19" baskını
Le Monde gazetesinin haberinde ise baskın sırasında bu siyasetçilerin Kovid-19'a karşı alınması gereken önlemleri alıp almadığının kontrol edildiği kaydedildi.
Le Monde - 13.10.2020
Le Monde: Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaşırken Macron ile Sarkozy arasındaki ilişki gerginleşiyor
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy arasındaki iyi ilişkilerin yaz başından bu yana gerginleştiği iddia edildi.
Le Monde - 30.9.2020
6-8 Ekim soruşturması neden tartışılıyor?
6-8 Ekim (2014) olayları soruşturması yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tartışılıyor. Avrupa'da Türkiye karşıtlığını en üst düzeyde dile getiren Fransa'nın yurt dışında en çok okunan gazetesi Le Monde bu konudaki haber analizine "Türkiye'de yargı Kürt muhalefetin 82 yöneticisinin tutuklanmasına hükmetti" başlığını attı.
Le Monde - 26.9.2020
Son Dakika | Fransa, Putin-Macron görüşmesinin içeriğini paylaşan gazeteler hakkında soruşturma başlattı
Rus basını ise soruşturmanın Le Monde hakkında başlatıldığını yazdı.
Le Monde - 23.9.2020
Rusya'dan, Putin-Macron görüşmesinin Fransız basınına sızdırılmasına tepki
Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Navalnıy konusuyla ilgili olarak Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefon görüşmesini sızdıran Fransız Le Monde gazetesinin haberini de değerlendiren Peskov, bu haberin "tam doğru" olmadığını savundu.
Le Monde - 21.9.2020
Son dakika haberi! Fransa'da Macron'un partisinin ikinci ismi görevini bıraktı
Person Le Monde'e verdiği röportajda, partisi ve yöneticilerinin 2017'deki cumhurbaşkanı seçimi mantığında takılı kaldığını vurguladı.
Le Monde - 3.9.2020
Fransa neden Türkiye'nin karşısında?
Fransızcanın bu ülkede hala geçerli olduğu, anayasasının 11. maddesinin Fransızcanın kullanılacağı alanların kanunla düzenleneceğinden söz ettiği dikkate alınırsa, geri dönen Fransız kolonyalizminin Lübnan halkı açısından hiç de hayırlı olmayacağı ortada. Halkının üçte birinin -çoğu Maruni kökenli- Hristiyan olması, Fransa'nın bölgeye kolonyal bağlamda tekrar yerleşmesini haklı kılmıyor. Ama Le Monde'da yayımlanan başyazıya göre, Macron'un oraya gitmesi gerekliydi: "Bu iki ülke tarihi, duygusal ve entelektüel bağlarla birbirine bağlı; ABD çoktandır Lübnan'da yok, AB çok meşgul.
Le Monde - 3.8.2020
2 Ağustos 2020 Haberleri
2 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Le Monde - 28.7.2020
Libya'da rengini belli etmemeye çalışan İsrail, perde gerisinde Mısır'ın etkisiyle Hafter'e destek...
Fransa'da yayımlanan Le Monde Afrique gazetesi ise 2 Temmuz'daki haberinde Hafter'in Ürdün'de Mossad ajanları ile bir araya gelerek görüşmeler yaptığını yazdı.
Le Monde - 26.7.2020
Fransa'daki Saint Pierre Katedrali'ni kundaklayan kişiden şaşırtan itiraf
Fransız gazetesi Le Monde, Ruandalı mültecinin, dün ikinci kez savcılar tarafından sorgulandığını ve bu sabah da Katedrale yapılan kundaklamadan sorumlu olduğunu itiraf ettikten sonra resmi soruşturma başlatıldığını yazdı.
Le Monde - 23.7.2020
Nazizm ve Büyük Sırbistan hareketi mukayesesi bağlamında Bosna soykırımı
Nazi ve Büyük Sırbistan Lebenswelt'i Bu ikinci teze gelince, onu kanıtlayan çok eylem var: Karaciç'in soykırım eylemlerinden giydiği hükmün 1992'nin başından itibaren yaşananları ihtiva etmemesi, Slobodan Miloşeviç'in Avrupa ve ABD'den başkanlar ve hükümet başkanlarının, yani "politikasının suç ortaklarının" da şahitler olarak mahkemeye çıkmasını talep etmesinden çok kısa bir süre sonra "gizemli bir şekilde" ölmesi yahut ortadan kaldırılması; Sırbistan'ı Boşnaklar ve Hırvatlar aleyhindeki soykırıma katılmakla itham eden belgelerin ortadan kaldırılması (Lahey Mahkemesi Başsavcısı Carla del Ponte tarafından halledilmiştir!) ve mahkeme hakimleri ile resmi Belgrad idaresi arasında Sırbistan'ı halkımıza karşı işlenen soykırıma ortak etmemek için yapılmış bir anlaşma olduğunu iddia eden (eski Le Monde Balkanlar muhabiri ve daha sonra del Ponte'nin sözcüsü ve Balkanlar danışmanı) Florence Hartmann için çıkarılan tutuklama kararı.
Le Monde - 10.7.2020
Son dakika haber | Fransa'nın Lille kentinde duruşmalarda başörtüsü yasağı getirildi
Le Monde gazetesinin haberine göre, Douai Ceza Mahkemesinin Lille Barosunun kadın avukatların başörtüsü takmasına yönelik getirdiği yasağı onayladı.
Le Monde - 23.6.2020
Macron 28 Haziran'dan sonra 2022'ye odaklanıyor
Françoise Ferroz Le Monde'da yayımlanan başyazısında, Macron'un artık Philippe'le mi, yoksa bir başka isimle mi yola devam etmenin uygun olacağını uzun uzun ölçüp biçmesi gerektiğini vurguluyor.
Le Monde - 22.6.2020
Libya hükümeti Hafter'in mali yolsuzluğunu kanıtlayan iki belge yayımladı
Söz konusu belgeler, Temmuz 2016'da Fransız Le Monde gazetesinde "Hafter (ülkenin doğusundaki) Barka ekonomisine nasıl egemen oldu?" başlığıyla yayımlanan raporu doğrular mahiyette.
Le Monde - 15.5.2020
Çin'in, Brüksel'deki Malta temsilciliğini casusluk için kullandığı iddia edildi
Malta'nın Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcilik binasının, Çin tarafından casusluk faaliyetlerinde kullanılan teknik araçları barındırdığı ileri sürüldü. Malta basınında da geniş yankı uyandıran Fransız Le Monde gazetesinin haberine göre, Belçika gizli servisi, yıllardır AB Daimi Temsilcilik Binası'nın Çinliler tarafından AB kurumlarına yönelik casusluk yapmak için kurduğu teknik bazı araçları barındırmasından endişeleniyor.
Le Monde - 8.5.2020
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Giscard d'Estaing hakkında cinsel taciz suçlaması
Gazeteci Stracke, "Çarşamba akşamı Fransız gazetesi Le Monde ve Alman Süddeutsche Zeitung gazetesi tarafından yayınlanan bilgiler doğrudur.
Le Monde - 6.5.2020
Fransa'nın pandemiyle mücadelesi üçüncü dünyaya özgü
RN liderinin kendisinden beklenilen eleştirileri bir tarafa, Siyaset Araştırmaları Merkezi (Cevipof) ve İpsos Sopra Steria şirketinin önceki gün Le Monde'da değinilen anketine göre, halkın yüzde 68'i hükümetin pandemiyle mücadelesinden memnun değil.
Le Monde - 22.4.2020
Fransız gazeteden Türk SİHA'lara övgü: Libya'da dengeleri değiştirdi
Fransa'nın etkin medya organlarından Le Monde, Türkiye'nin Libya'da yeni nesil SİHA'larla BM nezdindeki meşru hükümeti olan Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) destekleyerek Hafter'e karşı üstünlük kurduğunu belirtti.
Le Monde - 22.4.2020
Le Monde: Türk SİHA'ları Libya'da güç dengesini Hafter aleyhine değiştiriyor
Fransız Le Monde gazetesi, Ankara'nın yeni nesil silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) Libya'nın Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni (UMH) destekleyerek bu ülkedeki güç dengesini değiştirdiğini ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin...
Le Monde - 21.4.2020
Dışişleri Sözcüsü Aksoy'dan Fransa Dışişleri Bakanının Türkiye'ye yönelik eleştirilerine tepki...
Sözcü Aksoy, Le Drian'ın, Libya, Doğu Akdeniz, sığınmacı krizi ve NATO'daki varlığı konularında Türkiye'ye yönelik eleştirilerine ilişkin, Bakanlığa yöneltilen soruya yazılı cevap verdi. Le Drian'ın, "Le Monde" gazetesine verdiği mülakatta, Türkiye'yi hedef göstererek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) krizinde Fransa'nın içinde bulunduğu çaresiz durumu örtbas etmeye çalıştığına dikkati çeken Aksoy, "Fransa, en sıkıntılı günlerinde Avrupalı komşularına yardım eli uzatamazken, Türkiye'nin kara gün dostu olarak imdada koşmasının bu ülkede rahatsızlık yarattığı anlaşılmaktadır.
Le Monde - 21.4.2020
Sözcü Aksoy: Fransız Hükümeti, Türkiye'yi tehdit olarak görmekten vazgeçmelidir
Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy, Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian'ın Türkiye'ye yönelik ifadeleri hakkında yazılı açıklama yaptı. Fransız Bakan'ın 'Le Monde' gazetesine verdiği mülakatta Türkiye'yi hedef göstererek koronavirüs krizinde Fransa'nın içinde bulunduğu çaresiz durumu örtbas etmeye çalıştığını belirten Aksoy, "Fransa en sıkıntılı günlerinde Avrupalı komşularına yardım eli uzatamazken, Türkiye'nin kara gün dostu olarak imdada koşmasının bu ülkede rahatsızlık yarattığı anlaşılmaktadır.
Le Monde - 8.4.2020
Fransa, Kovid-19'la mücadele kapsamında insanları dijital takibe almayı planlıyor
Dijital İşlerden Sorumlu Devlet Bakanı Cedric O, Le Monde gazetesine verdiği demeçte, hükümetin hayata geçirmeye karar verdiği "StopCovid" projesi kapsamında, akıllı telefonlar için bir uygulama geliştirileceğini, böylece insanların dijital olarak takip edileceğini ve bu kişinin temasa geçtiği kişilerin tespit edilebileceğini bildirdi.
Le Monde - 30.3.2020
Fransa Sağlık Bakanı'ndan itiraf: "Kovid-19 salgını, Evanjelik Kilisesi'nden yayıldı"
Bu arada Le Monde gazetesinin haberinde, virüsün Mulhouse'daki Evanjelik Kilisesi'nden Avusturya'ya gittiği belirtildi.
Le Monde - 16.3.2020
Fransa'da önlem alınmazsa koronavirüsten 300-500 bin kişinin ölebileceği iddiası
Le Monde gazetesinin haberine göre, geçen hafta, salgın nedeniyle ülkedeki üniversiteler dahil tüm okulların yeni bir duyuruya kadar kapatılacağına yönelik alınan karardan önce Macron'a koronavirüse ilişkin bir rapor sunuldu.
Le Monde - 6.3.2020
Esed rejimine bağlı paralı askerler, Hafter safında savaşmak için Libya'ya geldi
Le Monde gazetesinin askeri kaynaklara dayandırdığı haberde, Libya'da Esed rejimi ile Hafter'in ittifak kurduğu belirtildi.
Le Monde - 3.3.2020
Mülteci krizi Avrupa basınında
"AB, yeniden dayanışma sınavından geçiyor" Le Monde gazetesi, "Göçmenler, jeopolitik oyununun esiri" başlığıyla manşetine taşıdığı haberde, Yunanistan sınırında bulunan düzensiz göçmenlerin korku ve üzüntü içerisinde oldukları belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Le Monde Haberleri | Le Monde Haber - Haberler - Le Monde haberleri, son dakika le monde haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 17:14:52. #1.15#
title