Kütahya'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kütahya'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kütahya'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Kapsamında 'Alemlere Rahmet Gecesi' Adlı Bir Program Düzenlendi.

Kütahya'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kütahya'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında 'Alemlere Rahmet Gecesi' adlı bir program düzenlendi.

Dumlupınar Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen etkinlikte binlerce kişi, yoğun ilgi sebebiyle salona giremedi. AK Parti İl Başkanı Şükrü Nazlı, DYP İl Başkanı İlhami Özatağ ile Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Canan da gecede konukları arasında yer aldı. Programda konuşan gazeteci-yazar Abdullah Büyük, Hazreti Muhammed'in hayvanların bile incitilmemesini, canlarının acıtılmamasını tavsiye ettiğini belirterek, "Ama bugün müslümanlar acımasızca katlediliyor" dedi. Gecede Can Kardeş Çocuk Korosu, son dönemlerde beğeni ile dinlenen birbirinden güzel ilahilerini seslendirerek, geceye katılanlara duygusal anlar yaşattı.

Bir süre önce il genelinde düzenlenen ezan okuma yarışmasında birinci olan Gediz İmam Hatip Lisesi öğrencisi Süleyman Tuna ile Kur'an-ı Kerim okuma yarışmasında birincilik elde eden Simav İmam Hatip Lisesi öğrencisi Himmet Eren'in okuduğu Ezan-ı Muhammedi ve Aşr-ı Şerif de dinleyenleri mest etti. Kübra Karakaya isimli öğrencinin okuduğu 'Kırk Yaş' şiiri ise duyguların doruğa çıkmasına sebep oldu.

Geceyi tertipleyen gönüllü kültür kuruluşları, geceye katılanlara Hazreti Muhammed'i tanıtan bir kitap hediye ederken, binlerce de gül dağıttı.

(EFE-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA