Kütahya Belediyesi Bir İlke İmza Atacak

Kütahya Belediyesi Bir İlke İmza Atacak

Kütahya Belediyesi Bir İlke İmza Atacak
Bültenler - Haberler | Güncel

Kültür sanat etkinlikleri ile 7'den 70'e herkese hitap eden Kütahya Belediyesi, faaliyetlerine devam ediyor.

6 Şubat Salı günü saat 19.00'da düzenlenecek 'İlk Adım Resim Sergisi' ile haftayı açacak belediye, aynı gün Türk Müziğinin iki büyük ustası Barış Manço ve Cem Karaca'nın ölüm yıldönümleri dolayısıyla "Bu Toprağın Ezgileri" programında, Kurtalan Ekspres ve Cihan Yıldız'ı Kütahya'da ağırlayacak. Türkiye'de ilk olan "Açık Üniversite", 8 Şubat'ta eski Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın anlatımıyla gerçekleşecek ilk ders ile eğitimlerine başlayacak. Kütahyalılar 3 ay boyunca ücretsiz olarak Türkiye'nin saygın hocalarından ders alacak. Hafta Pazar günlerinin vazgeçilmezi çocuk tiyatrosu ile kapanacak. Etkinlikler Hezar Dinari Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Kütahya kültür sanat dolu bir haftaya daha 'merhaba' diyecek. Şubat ayı takvimine Kültür Bakanlığı'ndan ödüllü tiyatro oyunu 'Benim Güzel Pabuçlarım' çocuk tiyatrosu ile başlayan belediye önemli organizasyonlara imza atmaya devam ediyor. 6 Şubat Salı günü ' Bu Toprağın Ezgileri' programında Kurtalan Ekspress ve Cihan Yıldız, Barış Manço ve Cem Karaca'nın unutulmaz eserlerini seslendirecek. 8 Şubat Perşembe gününe ise Kütahya Belediyesi, 2018 yılının en önemli kültür ve medeniyet projesi olarak gördüğü Açık Üniversite ile başlayacak. İlk dersi eski Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı verecek.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title