Kuş Cenneti Kuş Gözlemevi Hayata Geçiyor

Kuş Cenneti Kuş Gözlemevi Hayata Geçiyor

Kuş Cenneti Kuş Gözlemevi Hayata Geçiyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde Köylülerin Karşı Çıkması Nedeniyle 2 Yıldır Askıya Alınan Kuş Gözlemevi ve Kuleleri Projesi'nin Yeniden Hayata Geçirileceği Bildirildi.

Samsun'un Bafra ve 19 Mayıs ilçelerindeki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde köylülerin karşı çıkması nedeniyle 2 yıldır askıya alınan Kuş Gözlemevi ve Kuleleri Projesi'nin yeniden hayata geçirileceği bildirildi. Kızılırmak Deltası'nda daha önce Doğanca Belde Belediyesi'nin 'belediyeden izin alınmadığı' gerekçesiyle durdurduğu projeye köylülerin de hayvancılığın engelleneceği iddiasıyla karşı çıkması nedeniyle 2 yıldır askıya alınmıştı. Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun girişimleri sonucunda yeniden gündeme gelen projeye Doğanca Belediyesi'nin izin verdiği ve yakın bir zamanda kuş gözlemevi, kuleleri ve merkez bina inşaatlarının başlayacağı bildirildi. Çevre ve Orman Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan ve 1 milyon YTL ödenekle Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'nce 25 Aralık 2005 tarihinde ihaleye çıkarılan Kızılırmak Deltası Kuş Gözlemevi ve Kuleleri'nin yapımının 1 yıl içinde bitirileceği öğrenildi. 321 kuş türünü barındıran ve irili ufaklı 7 gölün bir araya gelmesi oluşan doğa harikası Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nin proje sayesinde çok sayıda turist ağırlayacağı belirtildi.

(İG-SA)

21.08.2007 10:44 TSİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title