Kuruluş Osman Mari kimdir? Şeyma Korkmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Mari karakterini kim canlandırıyor? - Haberler
Haberi Paylaş

Kuruluş Osman Mari kimdir? Şeyma Korkmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Mari karakterini kim canlandırıyor?

Kuruluş Osman Mari kimdir? Şeyma Korkmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Mari karakterini kim canlandırıyor?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Kuruluş Osman dizisine yeni katılan karakterler kimlerdir merak ediliyor. Diziye katılan isimlerden birisi de Mari (Şeyma Korkmaz) oldu. Peki, Kuruluş Osman Mari kimdir? Şeyma Korkmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Mari karakterini kim canlandırıyor? Kuruluş Osman Mari tarihte var mı? Kuruluş Osman Mari hangi oyuncu canlandırıyor?

Kuruluş Osman, Bozdağ Film imzalı, ilk bölümü 20 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın kaleme aldığı tarih, aksiyon, macera, kurgu ve drama türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizinin yeni sezonunda Şeyma Korkmaz diziye katıldı. İzleyiciler, Şeyma Korkmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Mari karakterini kim canlandırıyor? merak etti. İşte ayrıntılar...

Kuruluş Osman'daki Prenses Mari, Mihael Kosses'in kardeşidir. Mari karakterini 'Şeyma Korkmaz' canlandırmaktadır.

Korkmaz, 20 Aralık 1988'de Eskişehir'de, Sabriye ve Kadri Korkmaz çiftinin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Tuba ve Tolga adında ablası ve abisi olan genç oyuncu, ilköğretim eğitimini Eskişehir'de bitirdi. 2000 yılında Çanakkale'ye yerleşti ve üniversite dahil geri kalan 11 yıllık eğitim hayatını Çanakkale'de tamamladı. Liseyi Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümünde okudu. Üniversiteyi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliğini bitirdi. Okul yıllarında Volkan Sezai SUDA ile birlikte çalıştı, fotomodellik yaptı.

2011 yılında yayınlanan Hayata Beş Kala dizisinde Yağmur karakteriyle oyunculşuğa başladı. Şeyma Korkmaz, aynı yıl yayına giren Beni Affet adlı dizide Feride karakteriyle adını duyurdu. Beni Affet adlı dizide tanıştığı Cüneyt Mete ile 1 Mayıs 2019 tarihinde evlendi.

  • Beni Affet (TV Dizisi) (Feride) 2012-2018
  • Hayata Beş Kala (TV Dizisi) (Yagmur)
  • Öyle ya da Böyle (Sinema) (Peri)

Haberler.com - Gündem

Kuruluş Osman, Dizi, Gündem, Magazin, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title