Haberler

"Ya şundadır ya bunda" tiyatro oyunu sahnelendi

Abone Ol

- "Ya şundadır ya bunda" tiyatro oyunu sahnelendi Atılım Üniversitesinin tiyatro kulübündeki öğrenciler tarafından hazırlanan "Ya şundadır ya bunda" tiyatro oyunu Ankara Yeni Sahne'de oynandı.

- "Ya şundadır ya bunda" tiyatro oyunu sahnelendi

ANKARA - Atılım Üniversitesinin tiyatro kulübündeki öğrenciler tarafından hazırlanan "Ya şundadır ya bunda" tiyatro oyunu Ankara Yeni Sahne'de oynandı.

Ankara Yeni Sahne'de sergilenen "Ya şundadır ya bunda" oyunu büyük ilgi gördü. Katılımın yüksek olduğu tiyatro oyunu Atılım Üniversitesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından desteklendi. Atılım Üniversitesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kemal Şenoğlu Atılım Üniversitesi Tiyatro Kulübünün yaklaşık 23 yıl önce kurulduğunu belirterek bugüne kadar Atılım Üniversitesi tiyatro kulübünün, Türkiye ve Uluslararası festivallerde 10 binlerce seyirciyle buluştuğunu söyledi.

"Üniversitemizde bugünlere gelmiş çok köklü kulüptür"

Şenoğlu, Tiyatro Kulübünde yüzlerce öğrencilerinin olduğunu belirterek bu öğrencilerin aldığı görevler hakkında "Yüzlerce öğrencimizin hem yönetmenlik hem oyunculuk hem reji hem kostüm hem de makyajdan sorumlu olduğu bir kulüptür. Tamamen amatör çalışmalarla bugünlere gelmiş çok köklü bir kulüptür" dedi.

Şenoğlu, toplamda 15 öğrencinin bu oyunda bulunduğunu belirterek bu yıl içerisinde 100'ün üzerinde öğrencilerinin tiyatro kulübünde faaliyetler yürüttüğüne dikkat çekti.

"Ya şundadır ya bunda" oyununu 6 öğrenci oynadı. Bu oyunda 9 öğrenci ise makyöz, kostüm sorumlusu ve sanat yönetmeni olarak görev aldı" dedi.

"Ya şundadır ya bunda" oyunu yönetmeni M. Kayra Güngör, oyunu yazan ise Ahmet Fırat Köse, oyuncuları ise M. Kayra Güngör, Tuana Uyanık, Cemresu Çiçek, Duygu Ünlü ve Bartu Sarı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Ankara Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title