Haberler

Siyasetçilerin Terzisi Çırak Bulamıyor

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Terzi Yaşar Özayan'ın kumaş kesip biçmesi, dikmesi -Yaşar Özayan ile röportaj Siyasetçilerin terzisi çırak bulamıyor- Yozgat'ta yarım asırdır terzilik yapan ve eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski bakan Lütfullah Kayalar, milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal ile çok sayıda bürokratın elbiselerini diken 74 yaşındaki Yaşar Özayan, çırak bulamamaktan yakınıyor- Özayan: "İşi öğretecek çırak bulamadığım için yıllardır yalnız çalışıyorum.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Terzi Yaşar Özayan'ın kumaş kesip biçmesi, dikmesi -Yaşar Özayan ile röportaj Siyasetçilerin terzisi çırak bulamıyor- Yozgat'ta yarım asırdır terzilik yapan ve eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski bakan Lütfullah Kayalar, milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal ile çok sayıda bürokratın elbiselerini diken 74 yaşındaki Yaşar Özayan, çırak bulamamaktan yakınıyor- Özayan: "İşi öğretecek çırak bulamadığım için yıllardır yalnız çalışıyorum. Çırak yetişmediği için de bu sektörde önümüzdeki yıllarda belki de hiç temsilci kalmayacak" Yozgat'ta yarım asırdır terzilikle uğraşan ve bugüne kadar birçok siyasetçinin elbisesini diken 74 yaşındaki Yaşar Özayan, çırak bulamamaktan yakınıyor.Özayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1953 yılında 12 yaşındayken terzi Osman Şenyiğit'in yanında çırak olarak işe başladığını, 1964 yılında ise kendi dükkanını açtığını söyledi.Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in kıyafetlerini diktiğini ifade eden Özayan, eski bakanlardan Lütfullah Kayalar'ın, milletvekilleri Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal'ın, birçok eski milletvekilli ve Yozgatlı üst düzey bürokratın elbiselerini diktiğini anlattı.Cemil Çiçek'in iyi bir müşteri olduğunu belirten Özayan, "İşime hiç karışmazdı. Onun tek bir düsturu vardı, 'Ben hukukçuyum, kimseye dosyamı karıştırtmadım, ben de kimsenin işine karışmam. Bildiğin gibi yap, ben toplumdaki bir insanım, elbisem güzel olsun' derdi ve yaptığım işi takdirle anardı. Çok değerli bir müşterim, hiç pazarlığı yok, kaç para demişsem verirdi" ifadelerini kullandı.Çırak bulmakta zorlandığını anlatan Özayan, "Meslek hayatım boyunca 50'ye yakın çırak yetiştirdim. Bunların birçoğu da mesleği bıraktı. İşi öğretecek çırak bulamadığım için yıllardır yalnız çalışıyorum. Çırak yetişmediği için de bu sektörde önümüzdeki yıllarda belki de hiç temsilci kalmayacak" dedi.Özayan, çıraklığı döneminde ustasının kendisine hiç harçlık vermediğini, üstelik ustasının "Ben size meslek öğretiyorum, sizin bana para vermeniz gerekir" dediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Ertuğrul Soysal Yusuf Başer Cemil Çiçek Yozgat Kültür Sanat Haberler

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: 'Gerekirse TRT binasını yıkın' diye talimat verdim

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: "Gerekirse TRT binasını yıkın" diye talimat verdim

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

Emekliye ne kadar ek zam yapılacak? Rakam bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne gidiyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title