Haberler

Merzifon Belediyesi bünyesinde Afet İşleri Müdürlüğü kuruldu

Güncelleme:

Merzifon Belediyesi tarafından düzenlenen 'Merzifon Kültür ve Sanat Etkinlikleri Haftası' kapsamında Afet İşleri Müdürlüğü açıldı. Belediye Başkanı Alp Kargı, müdürlüğün ülkede yaşanan felaketlerin ardından kurulmasının önemli olduğunu belirtti.

Merzifon Belediyesi bünyesinde Afet İşleri Müdürlüğü kuruldu.

Merzifon Belediyesi tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen "Merzifon Kültür ve Sanat Etkinlikleri Haftası" kapsamında Afet İşleri Müdürlüğünün açılışı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Alp Kargı, burada yaptığı konuşmada, Afet İşleri Müdürlüğünün ülkede yaşanan felaketlerin ardından kurulmasının elzem hale geldiğini söyledi.

Türkiye'de Afet İşleri Müdürlüğünü kuran ilk belediyelerden biri olduklarını belirten Kargı, şunları aktardı:

"Ülkemizin peş peşe yaşadığı felaketleri hatırlayacak olursak önce sel, sonra yangın ve daha sonra Allah kimsenin başına vermesin 11 ilimizi etkileyen deprem. 70 bin nüfuslu bir şehirde yaşıyoruz. Burada görev yapan birbirinden değerli arkadaşlarımız bu şehrin insanını afetlere hazırlama konusunda günün 24 saati mesai harcayacaklar. 70 bin insanımıza ulaşıp, afetle ilgili yapılması gerekenleri anlatacaklar. Bu şehrin insanının ileriye dönük yaşayabileceği, karşılaşabileceği sorunlara karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz."

Merzifon Belediyesi İtfaiye ve Afet İşleri Müdürü Yetkin Aydıner ise "Son yıllarda dünyamız ardı ardına yaşanan depremler, seller, kasırgalar gibi afetlerle sarsılıyor. Türkiye'de tüm afet türleri içinde en sık karşılaşılan en fazla can ve mal kaybının yaşandığı afet türünü ise depremler oluşturmaktadır. Doğal afetlere karşı tam donanımlı hazır olmak, başta ilçe halkımız olmak üzere ihtiyaç halinde tüm ülke geneline daha nitelikli hizmet verebilmek için kurulan müdürlüğümüzün Merzifon'a hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yunus Emre Mahallesi'nde düzenlenen açılış törenine, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Ergül ve Tuncer Basmacı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Alp Kargı Merzifon Kargı Belediye Kültür Sanat Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300 13 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Kırklareli Vize'de neden yangın çıktı? Vize'de çıkan yangında son durum! İrfan Can Kahveci sakatlandı mı, Milli Takım'dan çıakrıldı mı EURO 2024? EURO 2024'te VAR var mı? UEFA'dan EURO 2024 için sürpriz VAR kararı Fenerbahçe Beko kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin basketbolda kaç şampiyonluğu var? Twitter X beğeniler gizlendi mi, neden beğeniler görünmüyor? Twitter X beğeniler nasıl görünür?
Bahçeli'nin imalı ittifak açıklamasına AK Parti'den yanıt gecikmedi: Yolumuza devam edeceğiz

Bahçeli'nin imalı ittifak açıklamasına AK Parti'den yanıt gecikmedi: Yolumuza devam edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title