İzmir'de Kültür Sanat - Haberler
Haberi Paylaş

İzmir'de Kültür Sanat

AA - Kültür Sanat
İzmir'de Kültür Sanat

İzmir Devlet Tiyatrosu, çocuklara dostluğun öneminin, doğanın neden korunması gerektiğini, tekonolojinin hayattaki yerini sahneleyeceği oyunla anlatacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu, çocuklara dostluğun öneminin, doğanın neden korunması gerektiğini, tekonolojinin hayattaki yerini sahneleyeceği oyunla anlatacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu bu hafta Konak Sahnesinde iki oyunu sahneye koyacak.

Nil Ünlü Aycıl'ın yazdığı "Kuzu Maydanoz'un Maceraları" adlı şarkılı danslı çocuk oyunu 28 Ocak'ta sahnelenecek.

Oyun dostluğun önemi, doğanın neden korunması gerektiği, teknolojinin hayattaki yeri, bulunulan coğrafyayı keşfetmenin nasıl mutlu edeceği gibi konular hakkında çocukları düşünmeye yönlendirecek.

Levent Ulukut'un yönettiği oyunda Fuat Şarbalkan, Ender Şeviker, Derya Kara Erk, Tuğçe Us, Deniz Taylan Tombul ve Sevin Yıldız Güzlük rol alacak.

Konak Sahnesindeki diğer oyun ise "Elveda Saraybosna" adlı eser olacak. Susanne Schneider'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği tek perdelik oyunu Tayfun Erarslan yönetecek. Savaş sürerken yerin altında bir radyo istasyonunda yayın yapmaya çalışan bir kadın ile yanındaki bir erkeğin yaşadıkları hikaye edilen oyunda Çiğdem Yıldız ve Batuhan Yalçın rol alacak. Oyun 30 Ocak-3 Şubat günlerinde izlenebilecek.

Opera

İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), müziği Wolfgang Amadeus Mozart tarafından bestelenmiş Don Giovanni'yi sahneleyecek. İki perdelik eserin orkestra şefliğini Naci Özgüç, rejisörlüğünü Can El yapacak.

Sanatseverler Don Giovanni'yi 3 Şubat ve 5 Şubat'ta izleyebilecek.

İZDOB 4 Şubat pazar günü ise çocuk müzikali Sihirli Dünya'yı sahneleyecek.

Konser

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Antonio Pirolli şefliğinde konser verecek.

Solist olarak Önder Baloğlu'nun katılacağı konser yarın saat 20.30'da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Konser programında İtalyan besteci Antonio Vivaldi tarafından keman için bestelenmiş dört konçertodan oluşan Mevsimler, İtalyan besteci, müzikolog ve orkestra şefi Ottorino Respighi'nin Antik Aryalar ile Edward Elvar'ın Yaylı Çalgılar için Serenad op.20 eserleri yer alacak.

Keman ustalık sınıfı sona eriyor

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfının (İKSEV) "Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı 2018" çalışmaları yarın sona erecek.

Tuncay Yılmaz, Artur Kaganovskiy ve Robert Markham yönetiminde 23 - 26 Ocak'ta çalışmaları yapan yetenekli gençler arasından üstün başarı sağlayan üç öğrenci "yıldız öğrenci" olarak seçilecek. İKSEV yönetim kurulu ve İKSEV Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı öğretmenleri bu öğrencileri solist olarak konser verebilmeleri için çeşitli orkestra ve festivallere önerecek.

Ustalık sınıfı, tüm aktif öğrencilerin katılacağı halka açık "İKSEV Uluslararası Keman Ustalık Sınıfı 2018" konseriyle tamamlanacak.

Konser 26 Ocak Cuma günü saat 19.30'da MÜZİKSEV Salonu'nda verilecek.

AA / Kültür Sanat

Deniz Taylan, Konak, İzmir, Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title