Haber : İzleyici "Ben Bertolt Brecht"e Doyamıyor - Haberler

Haberi Paylaş

İzleyici "Ben Bertolt Brecht"e Doyamıyor

 - Güncelleme:
İzleyici 'Ben Bertolt Brecht'e Doyamıyor

Genco Erkal'ın, Tülay Günal ile birlikte rol aldığı 6 ödüllü oyun izleyicinin ilgisinden geri kalmıyor.

Sahnelenmeye başladığı günden beri seyircinin oldukça yoğun ilgi gösterdiği, Genco Erkal'ın, Tülay Günal ile birlikte rol aldığı 6 ödüllü oyun; 17 Aralık 2012, Pazartesi akşamı 20:30'da Kadıköy Halk Kültür Merkezi'nde, 23 Aralık 2012, Pazar günü saat 16:00'da ise Trump Towers  Tiyatro Salonu'nda sahneleniyor.

Duayen; Bertolt Brecht'in şiir, şarkı ve öykülerinden uyarladığı, Tiyatro.

Tiyatro Dergisi ve Ankara Sanatseverler Birliği'nce "Yılın Yapımı", Tiyatro Eleştirmenler Birliği'nce "Yılın Tiyatro Oyunu Ödülü", Afife Jale Tiyatro Ödülleri 2012'de "En İyi Kadın Oyuncu" ve Sadri Alışık Ödülleri 2012'de "En İyi Kadın Oyuncu" ile "En İyi Erkek Oyuncu" ödüllerine layık görülen "Ben Bertolt Brecht" için "Brecht'in dönüşü olsun" diyor. Hiç bitmeyen enerjisiyle her gün başka bir tiyatro sahnesinde sanatseverlerle buluşan Erkal, sahnede Tülay Günal ile birlikte rol alıyor. İzleyenleri büyüleyen Günal ise muhteşem performansı ile göz dolduruyor.

Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda eğlenceli bir yolculuğa çıkaran oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giyisilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel'in üstlendiği oyunda ki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdarçevirdi. Yönetmenliği tiyatro duayeni Genco Erkal'a ait oyunun müzik yönetmeni ise, aynı zamanda müzikleri düzenleyen Emin Fındıkoğlu.

Bültenler / Kültür Sanat

Bertolt Brecht Tülay Günal Genco Erkal Kadıköy Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Son Dakika Haberleri

title