Haberler

Harlem Swing Maslak TİM'de

Güncelleme:

HARLEM SWING (Ain't Misbehavin'), 2011-2012 sezonunu kapsayacak yeni bir dünya turu ile sahnelere geri dönüyor.

Besteleri ölümsüz Fats Waller'a ait olan müzikalin orijinal yaratıcı ekibinden olan Richard E. Maltby, Jr. (yönetmen) ve Arthur Faria (koreograf) bu turne için yeniden bir aradalar.

İstanbul'da TİM Show Center'da başlayıp Paris (Folies Bergères), Münih, Stokholm, Barselona, Londra, Atina ve Budapeşte gibi şehirlerde devam edecek gösterinin yapımcılığını ise Mel Howard üstleniyor.

Amerika tarihinin efsanevi caz bestecisi ve piyanisti Fats Waller'ın müzikleri eşliğinde sergilenen ve "kükreyen" 1920'lerin Harlem'inde bir caz kulübünde geçen HARLEM SWING (Ain't Misbehavin')'de iki erkek ve üç kadın sanatçı sahnede flört ediyor, şarkı söylüyor ve güneşin ilk ışıkları doğana dek dans ediyor. 7 müzisyenden oluşan caz orkestrasının eşliğinde efsanevi jazz piyanisti adeta sahnede yeniden canlanıyor. Broadway tarihinin en başarılı müzikali olan ve şimdiye kadar sadece Broadway'de 1600 kez sergilenen gösteri, seyircileri Harlem Rönesansı'nda, Afro Amerikan ırkın acı tatlı olaylarla dolu yaşantısına götürüyor.

İri yarı yapısından dolayı "şişman" lakabıyla anılan Fats Waller, Harlem'in en iyi bestecisi, piyanisti ve komedyeniydi. Genç yaşta hayatını kaybeden sanatçının yaratıcılık ve zekasını çılgınlık ve bilgelikle birleştirerek yaptığı müzik, günümüzde de tüm dinleyenleri şaşırtmaya devam ediyor. Müzik tarihindeki önemi ve etkisi en büyük caz müzisyenleri tarafından da onaylan Waller'ın önderliğindeki siyahi caz, sadece 1940'lar ve 1950'lilerde evrim geçiren caz müziğini değil, rock'n roll, rythm n' Blues hatta beyazların country müziğini de etkiledi.

Altı kez dünya turnesine çıkan HARLEM SWING (Ain't Misbehavin'), New York, Londra ve Paris'te hit olmuştur. Gösteri, olağanüstü müzikleri ve mizahi yapısıyla da tüm zamanların en iyi klasikleri arasında yer alıyor.

HARLEM SWING (Ain't Misbehavin')'de icra edilen parçalar arasında Handful of Keys, Honeysuckle Rose, Spreading Rhythm Around, Black&Blue, The Joint is Jumpin', Ain't Misbehavin', Honey Suckle Rose, I've got a Feeling I'm Falling sayılabilir. Fats Waller'ın en önemli bestelerinin yer aldığı bu seksi, "jazzy" ve komik müzikalde 'Aşk' ve 'Hayat' adeta 'Şarkı' ve 'Dans'tır.

Mutlaka görülmesi gereken bu olağanüstü Broadway müzikalinin biletleri Biletix'te satışa sunulmuştur.

ŞİMDİ SIRA SİZDE, SAKIN KAÇIRMAYIN!

Bu muhteşem Broadway şovu 14-15-16 Ekim 2011'de İstanbul'da TİM SHOW CENTER'da.

Kaynak: Bültenler / Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberler

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Dolar için Morgan Stanley'den korkutan tahmin: 39 TL'yi görebilir

Dolar için Morgan Stanley'den korkutan tahmin: 39 TL'yi görebilir

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Kurban pazarında zabıtayla tartışıp kendini astı! Çevredekiler son anda kurtardı

Kurban pazarında zabıtayla tartışıp kendini astı! Çevredekiler son anda kurtardı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title