Goran Bregovic Bursa'da Konser Verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Goran Bregovic Bursa'da Konser Verdi

AA - Kültür Sanat
 - Güncelleme:

Balkan müziğinin ünlü ismi Goran Bregovic, Wedding and Funeral Band ile Bursa Kültürkpark Açıkhava Tiyatrosunda müzikseverlerle buluştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ- Konserden detaylar Goran Bregovic Bursa'da konser verdi- Yaptığı film müzikleriyle dünya çapında tanınan sanatçının konserine hayranları yoğun ilgi gösterdi Balkan müziğinin ünlü ismi Goran Bregovic, Wedding and Funeral Band ile Bursa Kültürkpark Açıkhava Tiyatrosu'nda müzikseverlerle buluştu. Türkiye'den özel bir sponsorun katkılarıyla sahne alan Bregovic ile Wedding and Funeral Band, Balkan kültürünün izlerini taşıyan eserleri yorumladı.Yaptığı film müzikleriyle dünya çapında tanınan sanatçının konserine hayranları yoğun ilgi gösterdi. Bregovic'in bazı eserleri bugüne kadar Sezen Aksu, Oya-Bora ve Candan Erçetin gibi Türk müzisyenler tarafından seslendirildi. İlk olarak 1978'de Mica Milosevic'in "Nije Nego" film müziğine imza atan sanatçı, 1989'da "Çingeneler Zamanı", 1993'te "Arizona Dream", 1995'de Cannes Film Festival'ini kazanan "Underground" ve 1998'de "Crna Macka" gibi Emir Kusturica filmlerinin müziklerini de yaptı. Sanatçı ayrıca 2008'de Can Dündar'ın yazıp yönettiği "Mustafa" adlı belgesel filmin müziklerini de yaptı. Türkiye konserlerine devam edecek olan Bregovic, 22 Ağustos'ta Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, 23 Ağustos'ta ise Bodrum Antik Tiyatro'da hayranlarıyla buluşacak.

AA / Kültür Sanat

Goran Bregovic, Türkiye, Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title