Bizim Havalarımız – Türkülerimiz ve Danslarımızla Bahara Merhaba - Haberler
Haberi Paylaş

  Bizim Havalarımız – Türkülerimiz ve Danslarımızla Bahara Merhaba

  Etkinlik.io - Kültür Sanat
  Bizim Havalarımız – Türkülerimiz ve Danslarımızla Bahara Merhaba

  "Bizim Havalarımız – Türkülerimiz ve Danslarımızla Bahara Merhaba" etkinliği CRR'de gerçekleşecek.

  "Bizim Havalarımız – Türkülerimiz ve Danslarımızla Bahara Merhaba" etkinliği CRR'de gerçekleşecek.

  Dolu bulutların ardından, gökyüzünü rahatlatan yağmur gibi gelir bahar…  Gönüller yeşertmeye, koynunda tohumlarıyla uyuyan topraga umudu serpiştirmeye gelir bahar…

  Öfkenin bürüdüğü gözleri açmaya, 'Ben'liği birakıp, 'biz'i bir büyük barışa ortak etmeye niyetlidir bahar ve de türkülerimiz… İçinde hüzün de olsa neşe de; bir umut rüzgarıdır türkülerimiz. Bu umut rüzgarının ahengine kapılan eller ve ayaklar en güzel en renkli halk danslarımızı yaratırlar. Baharı anlatan türküler, türkülere eşlik eden halk dansları; umudun ta kendisi oluverir, yüreğimize akarlar:

  "Lamekan ilinden bir seda geldi

  Nevruzunuz canlar mübarek olsun

  Kalb-i mü'minana bir sefa geldi

  Nevruzunuz canlar mübarek olsun"

  Zafer Gündoğdu

  1983 yılında TRT'nin kadrolu sanatçısı olan Gündoğdu, 1994 yılında açılan sınavı kazanarak TRT'nin en genç şefi oldu. 2000 yılında Almanya Köln'de 1300 bağlama, koro, 700 dansçı ve Köln Senfoni Orkestrası ile birlikte Guinness Rekorlar Kitabı'na giren "Bin Yılın Türküsü" projesini yönetti. Almanya'da 500 kişilik kadınlardan oluşan bir orkestra koroyla "Kadının Türküsü", Fransa'da "Aşk ile", Avusturya'da "Gençlerin Türküsü" adı altında yabancı orkestralardan oluşan büyük etkinlikler yönetti. Uzunca yıllar aynı kurumda programlar hazırlayıp, yönetmektedir.

  TBMM Özel Ödülü, Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Ödülü, Magazin Gazetecileri Derneği Özel Ödülü, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ödülü gibi çeşitli kurumlardan ödül ve plaketler almıştır. Sanatçının 3 solo albümü ve 3 düet albümü vardır. Ülkemizdeki bir çok sanatçının albümlerinde müzik yönetmenliği yapmıştır. TRT Repertuvar Kurulu, Merkez Kurul Üyelikleri, Kültür Bakanlığı ve çeşitli kurumlarda Jüri Üyeliği yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok etkinliği ve projeleri yöneten sanatçı, TRT programlarına halen devam etmektedir.

  Detaylar :

  İl : İstanbul

  İlce : Şişli

  Mekan : CRR Konser Salonu

  Mekan Adresi : Darülbedayi Cad.

  Başlangıç Saati : 24.03.2017 20: 00: 00

  Bitiş Saati : 24.03.2017 22: 00: 00

  Kategori : Bizim Havalarımız – Türkülerimiz ve Danslarımızla Bahara Merhaba

  Tür : Konser

  Ücretlimi? : Hayır

  Etkinlik.io / Kültür Sanat

  Zafer Gündoğdu İstanbul Almanya Köln Kültür Sanat Haberler

  Bu haber Etkinlik.io tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Etkinlik.io tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Etkinlik.io kurumudur.
  title