"Zeytinburnu Bilgi Evleri Öykü Yarışması"nda Ödüller Sahiplerini Buldu - Haberler
Haberi Paylaş

"Zeytinburnu Bilgi Evleri Öykü Yarışması"nda Ödüller Sahiplerini Buldu

AA - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
'Zeytinburnu Bilgi Evleri Öykü Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

"Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Öykü Yarışması"nda dereceye giren yazarlara ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl kez düzenlenen "Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Öykü Yarışması"nda dereceye giren yazarlara ödülleri takdim edildi.Üç grupta 800 öykünün yarıştığı yarışmada birincilik ödüllerini "İlk Buluştuğumuz Yer İlk Sayfamdı" öyküsüyle Zehra Begüm Yıldız, "Çıplak Ayak" öyküsüyle Orkun Genç ve "Hüsn-ü Talih" öyküsüyle Tülay Işıkdemir aldı. Törende konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın dereceye giren öykülerin kitap haline geldiğini belirterek, bu yarışmanın geleneksel hale geleceğini vurguladı.

YARIŞMAYA KATILDIKTAN SONRA VEFAT EDEN NİHAL GÜNDÜZ'DE UNUTULMADI
Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmada dereceye giren öykü yazarlarına ödülleri, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki törenle takdim edildi.Törende, yarışmaya katıldıktan sonra vefat eden Nihal Gündüz'ün layık görüldüğü jüri özel ödülünü, eşi Hasan Gündüz'e Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın verdi.

"DERECEYE GİREN ÖYKÜLER KİTAPLAŞTIRILDI"

Öykü yarışmasının çok önem verdikleri bir proje olduğunu belirten Aydın, "Gördüğüm şu manzara ile de hedefine ulaştığını ve ilk kez düzenlediğimiz bu yarışmanın daha şimdiden gelenekselleşeceğini düşünüyorum. Dereceye giren öyküler kitap haline getirildi. Artık arkadaşlarımız öyküleriyle birlikte ölümsüzleşti" diye konuştu.

"BU YARIŞMALARLA YENİ NECİP FAZILLAR, SABAHATTİN ALİLER YETİŞECEK"

Dereceye giren yazarlara ödüllerini takdim eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de yeni Sait Faik Abasıyanıkların, Sabahattin Alilerin, Necip Fazılların bu tür organizasyonlarla, bilgi evlerinde yapılan faaliyetlerle İstanbul'da yeşereceğini söyledi.
Temurci, "En büyük öykü olan, en büyük serüven olan bu hayat serüveninin sonunda Rabbimin hepimizi cennetiyle şereflendirmesini niyaz ediyorum" diye konuştu.

800 ÖYKÜ YARIŞTI

Yarışmaya katılan 800 öykü, Prof. Dr. Fatih Andı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Üç grup halinde düzenlenen yarışmada birincilik ödüllerini "İlk Buluştuğumuz Yer İlk Sayfamdı" öyküsüyle Zehra Begüm Yıldız, "Çıplak Ayak" öyküsüyle Orkun Genç ve "Hüsn-ü Talih" öyküsüyle Tülay Işıkdemir aldı.

AA / Kültür Sanat

Nihal Gündüz Bilgi Evleri Zeytinburnu Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title