"Ben ve Nuri Bala" OBM Sinema Programı'nda - Haberler
Haberi Paylaş

"Ben ve Nuri Bala" OBM Sinema Programı'nda

Bültenler - Kültür Sanat
'Ben ve Nuri Bala' OBM Sinema Programı'nda

Osmanlı Bankası Müzesi'nin Sinema Programı, yönetmenliğini Melisa Önel'in üstlendiği, feminist aktivist Esmeray'ın hayatının anlatıldığı Ben ve Nuri Bala adlı belgeselle devam ediyor.

8 Nisan 2010 Perşembe günü saat 18:30'da İTÜ Taşkışla binasında yapılacak gösterimin ardından, Gazeteci ve Yazar Nil Mutluer, Karşılaşmalar, Sınırlar, Cinsiyet, Gündelik Hayat ve Şehir başlıklı bir söyleşi yapacak.

Belgeselde, kadınlık ve erkeklik kategorilerinin dışına taşan Esmeray'ın yaşam hikayesi anlatılıyor. Film, Esmeray'ın tecrübesini, bir beden, coğrafya ve mekâna ait olmayı anlamak için çıkılan kişisel bir yolculuk olarak ele alıyor. İstanbul'un sokaklarından Kars'ın Eşmeyazı köyüne uzanan hikâyesiyle, izleyiciyi, bir yere ait olmanın özlemi ve kimliklerimizi oluşturan koşullar arasında getirip götürüyor.

Osmanlı Bankası Müzesi binasının restorasyonu nedeniyle, müzenin 2009 - 2010 dönemindeki bütün etkinlikleri, İTÜ Taşkışla binasında gerçekleştirilecek.

Bültenler / Kültür Sanat

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title