Haberler

"Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı", 12 Aralık'ta Afife Jale Sahnesi'nde

Abone Ol

Tiyatroadam, 8 oyuncunun 36 farklı kişiyi dönüşümlü olarak oynadığı, müziklerin oyuncular tarafından akapella (insan sesi) ile yapıldığı ve epik tiyatronun özüne uygun, çağdaş bir yorumla sahnelenen "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı"nı 12 Aralık'ta izleyiciyle buluşturacak.

Tiyatroadam, 8 oyuncunun 36 farklı kişiyi dönüşümlü olarak oynadığı, müziklerin oyuncular tarafından akapella (insan sesi) ile yapıldığı ve epik tiyatronun özüne uygun, çağdaş bir yorumla sahnelenen "Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı"nı 12 Aralık'ta izleyiciyle buluşturacak.

Tiyatroadam'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 1941'de yazılan ve epik tiyatronun özüne uygun, çağdaş bir yorumla Ümit Aydoğdu tarafından sahneye konulan, Yücel Erten'in çevirisini yaptığı oyunda; Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ ve Neslihan Arslan rol alıyor.

Müzik direktörlüğü Oktay Köseoğlu'na, ışık tasarımı Yüksel Aymaz'a, dekor ve kostüm tasarımı Barış Dinçel'e ait olan ve Hitler'in iktidara yürüyüş öyküsü ile ünlü Şikagolu gangster Al Capone'un öyküsünün örtüştürüldüğü oyun, 12 Aralık'ta Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde sergilenecek. - İstanbul

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Ayça Koyunoğlu Yücel Erten Çetin Kaya Afife Jale Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

İBB 2023 BURSU NE ZAMAN AÇIKLANACAK, açıklandı mı, yatacak mı? İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı sonuçları belli oldu mu? Gelinim Mutfakta Melek kimdir? Gelinim Mutfakta Melek Kural kaç yaşında, nereli? Sürat Kargo Cumartesi açık mı? Sürat Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, saat kaça kadar açık? AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK 2023? Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgeleri açıklandı mı, nereden alınır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu hangi tarihte toplanıyor? DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI 2023 || Doğu Ekspresi bilet ne kadar 2023, 2 kişilik, 4 kişilik örtülü kuşetli, yataklı ne kadar? Borsa neden düşüyor? 1 Aralık Borsa neden düşer, hisseler neden düşüş gösterir? Çalışan emekliye ikramiye (5000 TL) ne zaman yatacak, yatacak mı? Çalışan emekliye 5 bin TL verilecek mi? Asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret kaç TL, ne kadar olacak 2024? APPLE ZAM GELECEK Mİ, geldi mi, ne zaman geliyor? iPhone 15, 14, 13, zam geldi mi? Ankara Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma Ankara cuma namaz saati! CUMA MESAJLARI RESİMLİ 2023: 1 Aralık Cuma mesajları yazılı, resimli, kısa, ayetli! Hayırlı Cumalar mesajları! İstanbul Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma İstanbul cuma namaz saati! TÜİK KASIM AYI ENFLASYON ne zaman açıklanacak, saat kaçta, beklenti ne kadar? 2023 TEFE-TÜFE oranı nedir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Selman Öğüt kimdir? Selman Öğüt kaç yaşında, ne iş yapıyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title