Haberler

AIDS'E 100'de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi

Güncelleme:

Fark Yaratan Etkinliklere İmza Atan İstanbul'un Gözde Alışveriş Merkezi 212 İstanbul Power Outlet, Şimdi De Çok Anlamlı Bir Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor.

Bu yıl 100 ünlü ismin gönüllü olarak destek verdiği, sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre'nin, genel koordinatörlüğünü Zuhal Ceran'ın ve iletişim danışmanlığını Selçuk Kaya'nın üstlendiği sergi, 16 Aralık 2010 – 02 Ocak 2011 tarihleri arasında 212 İstanbul Power Outlet'te olacak.

2007 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi (UNFPA) ve H&M tarafından desteklenen, sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre'nin üstlendiği "Bir Gençlik Hikâyesi" konsepti ile başlayan proje; bu yıl Boom Fotoğraf Prodüksiyon Şirketi stüdyolarında, moda fotoğrafçısı Ersoy Alap tarafından görüntülendi.

Sanat Yönetmeni Kenan Bahadır Derre'nin başlattığı ve UNFPA ile ortak yürütülen proje, HIV/AIDS ile ilgili toplumda oluşmuş yanlış yargıları kırmak, HIV/AIDS'ten korunma yollarını kamuoyu ve özellikle gençler ile paylaşmak, konuya karşı kitleleri bilinçlendirirken, hassasiyeti artırarak farkındalık yaratmayı hedefliyor. Bu bağlamda projenin kurumsal kimlik ve diğer tüm tasarım çalışmalarını Aykut Genç gerçekleştirdi. 2010 yılında yine fark yaratan fotoğraf sergisi serisine "Pozitif Negatif Yaklaşımlar" adıyla yeni bir halka daha eklendi.

"Hayata pozitif bakmak için biraz çaba!"

HIV ve AIDS'in yayılımının önlenebilmesi ve hastalıkla ilgili toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla projeyi yürüten Kenan Bahadır Derre, "Biz verdiğimiz mesaja uygun olarak HIV/AIDS'den korkmak yerine, bu enfeksiyonu tanımayı ve buna göre herkesin kendi yaşamında tedbir almasını öneriyoruz. Pozitif bir yaşam için hepimizin biraz daha çaba harcaması ve destek vermesi gerekiyor.

Güçlerimizi birleştirerek olumsuz birçok şeyi olumluya dönüştürebiliriz! Bu konuda toplumsal ve bireysel farkındalığı artırmak için çok çeşitli etkinlikler yürütüyoruz. Bu projede bize destek veren kişi ve kuruluşların katkısıyla önemli bir hizmette bulunduğumuzu düşünüyoruz ve tüm duyarlı insanları uluslar arası platformda gerçekleştirilen böylesine büyük bir sosyal sorumluluk projesine destek vermeye çağırıyoruz" dedi.

Ünlülerin Sözcülüğü ile HIV/AIDS'E Karşı Farkındalık Yaratılıyor…

Sergiye katılan ve projeye destek veren ünlü isimler arasında; Ayşegül Aldinç, Bedük, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Billur Kalkavan, Prof Dr Bingür Sönmez, Cem Özer, Ceynur, Çağla Kubat, Dolunay Soysert, Ege, Ebru Destan, Ece Uslu, Erkan Can, Ezgi Mola, Faik Ergin, Emel Yalçın, Fatoş Kabasakal, Feride Çetin, Fettah Can, Gece, Gökhan Türkmen, Gürgen Öz, Hepsi, Korhan Saygıner, Lale Cangal, Lale Mansur, Leman Sam, Nurseli İdiz, Okan Karacan, Özge Özder, Özgür Masur, Mercan, Merve Sevi, Metin Uca, Meyra, Sarp Apak, Seda Akman, Selma Ergeç, Sibel Tüzün, Sümer Ezgü, Şebnem Özinal, Şebnem Bozoklu, Şenay Gürler, Tanju Çolak, Taşkın Sabah, Teoman Topcu, Vildan Atasever Hacıoğlu, Yonca Lodi, Zeynep Eronat, Zuhal Topal gibi isimler yer aldı ve kendi üsluplarıyla AIDS konusunda bilinçli olmanın yollarını tanımladılar.

Sergi, Türkiye genelinde üniversiteler, kültür sanat merkezleri ve belediyelerle birlikte kararlaştırılacak illerde sergilenmeye devam edecek.

Kaynak: Bültenler / Kültür Sanat

Haberler

Devlet Bahçeli: Asgari ücretin artırılmasına yönelik teklif gelirse gerekli katkıları sağlarız

Devlet Bahçeli: Asgari ücretin artırılmasına yönelik teklif gelirse gerekli katkıları sağlarız

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Bakmadan Geçme

Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024? Pril boykot mu? Pril İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Pril Türk malı mı, sahibi kim? Aras Kargo Cumartesi çalışıyor mu? Aras Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, kargo kabul ediyor mu 2024? Elazığspor - Orduspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Elazığspor - Orduspor maçı nereden izlenir? Bingo boykot mu? Bingo İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Bingo Türk malı mı, sahibi kim? Osman Beşel olayı ne? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel neden darp edildi? Osman Beşel kimdir? Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel hangi partiden seçildi?
BDDK, Marin Yatırım Bankası, Aytemiz Yatırım Bankası ve Adil Katılım Bankası'na faaliyet izni verdi

BDDK, Marin Yatırım Bankası, Aytemiz Yatırım Bankası ve Adil Katılım Bankası'na faaliyet izni verdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title