Kudret Sabancı Haberleri

Kudret Sabancı haber, Kudret Sabancı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kudret Sabancı 4.3.2020
"Karaoğlan"ın yazarı Suat Yalaz son yolculuğuna uğurlandı
Suat Yalaz'ın yakın arkadaşlarından çizgi roman koleksiyoneri Özgür Ateş ise beraber birçok çalışmaya imza attıklarını belirterek, şunları kaydetti: "En son Karikatür Derneğinin bir sergisi olmuştu. O konuda benden destek istemişti ve beraber 2018'in sonunda çok güzel bir sergi yaptık. Güzel bir katalog hazırlandı. Onun tüm hayatını anlatan, tüm eserlerini içeren, görseli güzel bir katalog oldu. Suat ağabeyin vefatıyla aynı gün 2 kötü haber alınca, tüm Çizgi Roman Okurları Derneği olarak büyük üzüntü yaşadık. Gerçekten Suat Yalaz ve Abdullah Turhan, Türkiye'nin iki büyük ustasıydı. Modern Türk çizgi roman sanatının başlangıcını yapan ve dünyada da örneği olmayan bir insandı Suat Yalaz. Çok üzgünüm. Ülkemizin başı sağ olsun." Cenaze namazına Suat Yalaz'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra sinema ve çizgi dünyasından aralarında Aslan Şükür, Necati Derya, Kudret Sabancı, Ersin Burak, Ömer Muz, Mahmut Turan, Savaş Okutan ve Yılmaz Atadeniz'in bulunduğu birçok kişi katıldı.
Kudret Sabancı 17.9.2019
"Çizgi Romanı Yaşatanlar" sergisi karikatür meraklılarıyla buluşacak
Önder Çakı, Fuat Aktüre, Kudret Sabancı, Çağrı Çalışır ve Tanyel Ali Mutlu'nun kişisel koleksiyonlarından seçilen 42 sanatçının 52 eserinin yer alacağı sergi, 3 Kasım'a kadar ziyarete açık kalacak.
Kudret Sabancı 26.4.2019
Türkiye-Kuzey Makedonya Film Haftası ve Sinema Çalıştayı
23 Nisan'da başlayan film haftası ve sinema çalıştayı kapsamında, başkent Üsküp'teki Milenyum Sineması, Uluslararası Balkan Üniversitesi ile ülkenin kuzeybatısındaki Kalkandelen'deki Uluslararası Maarif Okulları yerleşkelerinde, Semir Aslanyürek'in yönettiği "Kaos", yönetmenliğini Abdurrahman Öner'in yaptığı "Aydede", Kudret Sabancı'nın yönettiği "Hürkuş", Murat Düzgünoğlu'nun yönettiği "Halef" ve Zülfikar Kürüm'ün yönetmenliğindeki "Bütün Saadetler Mümkündür" filmleri gösterildi.
Kudret Sabancı 23.4.2019
Türkiye-Kuzey Makedonya Film Haftası ve Sinema Çalıştayı
26 Nisan'a kadar sürecek hafta boyunca, başkent Üsküp'teki Milenyum Sineması, Uluslararası Balkan Üniversitesi ile ülkenin kuzeybatısındaki Kalkandelen'deki Uluslararası Maarif Okulları yerleşkelerinde şu filmler gösterilecek: Semir Aslanyürek'in yönetmen ve yapımcılığını üstlendiği "Kaos", yönetmenliğini Abdurrahman Öner'in, yapımcılığını ise Arzu Şenses Öner'in yaptığı "Aydede", Kudret Sabancı yönetmenliğindeki "Hürkuş", Murat Düzgünoğlu yönetmenliğindeki "Halef" ve Zülfikar Kürüm yönetmenliğindeki "Bütün Saadetler Mümkündür" Bunların yanı sıra Prof.
Kudret Sabancı 17.3.2019
Kapan Filminin Oyunculu Gösterimi Yapıldı
Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya'nın başrolünde oynadığı, yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği 'Kapan' filmi oyuncuları Venezia Cinens Sinemaları'nda ilk kez izleyici ile buluştu.
Kudret Sabancı: Sinema - KapanKudret Sabancı 7.3.2019
Kudret Sabancı 7.3.2019
Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek
"Kapan" Kudret Sabancı'nın yönetmenliğini üstlendiği "Kapan", "doğruluk mu cesaret mi?" temalı fakat ucunda ölümün olduğu bir yarışmaya katılan gençlerin hikayesini odağına alıyor.
Kudret Sabancı: Erkan Petekkaya Sunucu OlduKudret Sabancı 28.2.2019
Kudret Sabancı 6.2.2019
Kapan" Adlı Film 8 Mart'ta İzleyiciyle Buluşacak
Yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği aksiyon-dram türündeki filmin senaryosunu Muharrem Gürer ile Mehtap Şahin Altıntaş kaleme aldı.
Kudret Sabancı: Kapan FilmiKudret Sabancı 4.2.2019
Kudret Sabancı 11.10.2018
Altın Kartal" Sahibini Arıyor
Yönetmen Kudret Sabancı, TRT-1 Kanal Koordinato¨ru¨ Kurtulus¸ Zeydan, oyuncu Cengiz Bozkurt, Beyaz Tv Genel Mu¨du¨ru¨ Cihat Zembat, akademisyen Su¨leyman Civliz, yo¨netmenler O¨mer Uğur ve Hasan Serin ile yazar Sıtkı Caney ve kendisinin yer aldığı festival jürisinin değerlendirmesi sonucu 36 filmin finale kaldığını bildiren Çelik, festivalin Bingöl'ün tanıtımına büyük katkı sunacağını aktardı.
Kudret Sabancı 9.9.2018
25. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Festivalde, şu filmlerin gösterimi yapılacak: "1969'dan Metin Erksan'ın Kuyu, 1970'ten Yılmaz Güney'in Umut, 1971'den Yılmaz Güney'in Ağıt, 1972'den Yılmaz Duru'nun Kara Doğan, 1973'ten Lütfi Ömer Akad'ın Gelin, 1992'den Yusuf Kurçenli'nin Karartma Geceleri, 1993'ten Memduh Ün'ün Zıkkımın Kökü, 1994'ten Yavuz Özkan'ın Bir Sonbahar Hikayesi, 1995'ten Kadir Sözen'in Soğuk Geceler, 1996'dan Tunç Başaran'ın Sen de Gitme, 1997'den Zeki Demirkubuz'un Masumiyet, 2005'ten Ümit Ünal, Selim Demirdelen, Kudret Sabancı, Ömür Atay ve Yücel Yolcu'nun birlikte yönetmenliği üstlendiği Anlat İstanbul, 2006'dan Reha Erdem'in Beş Vakit, 2007'den Sırrı Süreyya Önder'in Beynelmilel, 2008'den Özcan Alper'in Sonbahar, 2009'dan Aslı Özge'nin Köprüdekiler ve Pelin Esmer'in 11'e 10 Kala, 2010'dan Semih Kaplanoğlu'nun Bal, 2011'den Onur Ünlü'nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, 2012'den Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, 2013'ten Meliç Saraçoğlu ve Hakkı Kurtulmuş'un Gözümün Nuru ile Fazıl Coşkun'un Yozgat Blues, 2014'ten Nesimi Yetik'in Toz Ruhu, 2015'te Emin Alper'in Abluka, 2016'dan Reha Erdem'in Koca Dünya, 2017'den ise Onur Ünlü'nün Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok.
Kudret Sabancı 29.8.2018
Kapan" Kasım Ayında Vizyona Girecek
Kudret Sabancı'nın yönettiği "Kapan" adlı filmin tanıtım toplantısı yapıldı.
Kudret Sabancı 24.5.2018
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek
Kudret Sabancı'nın yönetmenliğini üstlendiği; Hilmi Cem İntepe, Gizem Karaca Ekmekçi, Bora Akkaş, Miray Daner, Ali Nuri Türkoğlu, Birol Ünel, Cem Uçan, Zeyno Eracar, Murat Arkın ve Bahadır Yenişehirlioğlu'nun rol aldığı "Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" izleyici ile buluşacak.
Kudret Sabancı 23.5.2018
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" Filminin Galası Yapıldı
Kanyon AVM'de gerçekleştirilen gösterim öncesi AA muhabirine açıklama yapan filmin yönetmeni Kudret Sabancı, Türk sinemasında bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.
Kudret Sabancı 29.4.2018
Anadolu Filmleri Afyonkarahisar'da Buluşuyor
"Umut vaadeden kısa filmler seçildi" Festivali yerli film dili teması üzerine kurduklarını aktaran Civliz, şöyle devam etti: "Festivalin içeriğinde bulunan bütün öğeleri yerli sinema dili teması üzerine kurguladık. Yani buradaki film gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve yapacağımız diğer etkinlikler tamamen yerli sinema dili temasının etrafında buluşuyor. Festivalde bir kısa film yarışması bölümü de var. Çok yoğun katılım oldu. Bu katılımcıların arasından 20 tane, gerçekten izlenmeye değer, harika ve çok umut vaadeden kısa filmler seçildi." Civliz, ana jüride çok önemli yönetmenlerin yer aldığına işaret ederek, "Her biri birbirinden kıymetli insanlar. Jüri başkanlığını Derviş Zaim yapıyor. Mesut Uçakan, Tarkan Karlıdağ, Kudret Sabancı ve Ensar Altay da diğer jüri üyelerimiz.
Kudret Sabancı 24.4.2018
Afyonkarahisar Film Festivali'nin Finalistleri Belli Oldu
Mesut Uçakan, Tarkan Karlıdağ, Kudret Sabancı ve Ensar Altay'ın jüri üyesi olduğu festivalde, ödül alan filmler 6 Mayıs'ta yapılacak törende açıklanacak.
Kudret Sabancı: Vecihi Hürkuş FilmiKudret Sabancı 20.3.2018
Kudret Sabancı 16.1.2018
Yeniden) Çizgi Roman Tutkunları Dernekleşti
ÜNLÜ YÖNETMEN KUDRET SABANCI ÇİZGİ ROMANI ANLATTI Derneğin üyelerinden biri de ünlü yönetmen Kudret Sabancı, aynı zamanda Karaoğlan'ın da yönetmeni olan Sabancı, "Çizgi roman çok önemli, her şeyden önce ben sinemacıyım, mesleki olarak önemi var.
Kudret Sabancı: Çizgi Roman Tutkunları DernekleştiKudret Sabancı 16.1.2018
Kudret Sabancı 16.1.2018
Çizgi Roman Tutkunları Dernekleşti
ÜNLÜ YÖNETMEN KUDRET SABANCI ÇİZGİ ROMANI ANLATTI Derneğin üyelerinden biri de ünlü yönetmen Kudret Sabancı, aynı zamanda Karaoğlan'ın da yönetmeni olan Sabancı, "Çizgi roman çok önemli, her şeyden önce ben sinemacıyım, mesleki olarak önemi var.
Kudret Sabancı 16.1.2018
Çizgi Roman Tutkunları Dernekleşti
ÜNLÜ YÖNETMEN KUDRET SABANCI ÇİZGİ ROMANI ANLATTI Derneğin üyelerinden biri de ünlü yönetmen Kudret Sabancı, aynı zamanda Karaoğlan'ın da yönetmeni olan Sabancı, "Çizgi roman çok önemli, her şeyden önce ben sinemacıyım, mesleki olarak önemi var.
Kudret Sabancı 10.1.2018
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" 25 Mayıs'ta Sinemalarda
Filmin yönetmeni Kudret Sabancı, toplantıda yaptığı konuşmada, Vecihi Hürkuş'un gizli ve unutulmuş bir kahraman olduğunu söyledi.
Kudret Sabancı 18.8.2017
Vecihi Hürkuş'un Hayatı Beyaz Perdeye Aktarılıyor
Yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın üstlendiği filmde, Vecihi Hürkuş'u Hilmi Cem İntepe canlandırıyor.
Kudret Sabancı 7.8.2017
Yönetmen Rica Etti Belediye Başkanı "Öğretmen" Oldu
Kudret Sabancı'nın yönettiği, senaryosunu Savaş Korkmaz'ın yazdığı filmde Vecihi Hürkuş'u Hilmi Cem İntepe, Hadiye Hürkuş'u ise Gizem Karaca canlandırıyor.
Kudret Sabancı 24.3.2017
O.F.S Sinema Okulu Kapılarını Açtı
Florya'da açılan sinema okulu teorik bilgi yanında öğrencilerine setlerde pratik bilgide vermeyi hedefliyor. "Yaşatarak Öğretiyoruz" sloganıyla yola çıkan eğitim kurumunun öğretici kadrosunda Cihan Ünal, Kudret Sabancı, Güven Hokna, Kubilay Kasap, Kemal Başbuğ gibi önemli isimlerde bulunduran O.
Kudret Sabancı: Cesur Yürek 18.bölüm FragmanıKudret Sabancı 28.2.2017
Kudret Sabancı: Cesur Yürek 19.bölüm FragmanıKudret Sabancı 28.2.2017
Kudret Sabancı: Cesur Yürek 16.bölüm 2.fragmanKudret Sabancı 9.2.2017
Kudret Sabancı: Cesur Yürek 16.bölüm FragmanıKudret Sabancı 8.2.2017
123
Şu an buradasınız: Kudret Sabancı Haberleri | Kudret Sabancı Kimdir - Haberler - Kudret Sabancı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kudret Sabancı kimdir, hayatı ve biyografisi. İstiklâl Marşının yazılış serüveni film oluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 10:48:24. #1.14#
title