KOÜ'de Tıp Eğitimi Sempozyumu Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

KOÜ'de Tıp Eğitimi Sempozyumu Düzenlendi

KOÜ'de Tıp Eğitimi Sempozyumu Düzenlendi
AA - Haberler | Yerel

KOÜ Tıp Fakültesi ev sahipliğinde, Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği, Mezuniyet sonrası Tıp Eğitimi konulu sempozyum düzenlendi.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi ev sahipliğinde, Tıp Eğitimini Geliştirme Derneği(TEGED) tarafından "Mezuniyet sonrası Tıp Eğitimi" konulu sempozyum düzenlendi.

KOÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, sempozyumun açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, TEGED Başkanı Prof. Dr. Hakan Abacıoğlu, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve akademisyenler katıldı.

Prof. Dr. Gökalp burada yaptığı konuşmada, tıp eğitiminde en önemli noktaların öğretim ve araştırma olanaklarının kalitesi, uluslararası öğrenci sayısı ve mezuniyet sonrası istihdam olduğunu belirterek, "Tıp Fakültesi'nin sahip olduğu akreditasyon belgesi şimdiye kadar göstermiş olduğumuz eğitim ve araştırma olanaklarının iyileştirilmesi yönündeki çabamızı yansıtmaktadır" dedi.

Program akışı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Hatun, "Tıp eğitimi çok önemli olmasına rağmen bu konuda emek harcayanlar sayıca çok az" ifadesini kullandı.

Tıp eğitiminde fiziki güç ve moral açısından eksiklikler olduğunu belirten Prof. Dr. Abacıoğlu ise Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın (TUS) etkilerinin tartışılmasına ve bu konuda iyileştirmelere ihtiyaç olduğunu söyledi.

-Radyoaktif Atıkların Biyolojik Nakli

KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen "Fukushima Nükleer Patlaması'ndan Kaynaklanan Radyoaktif Atıkların Biyolojik Nakli" başlıklı konferans, Morfoloji Binası Salon Anadolu'da gerçekleştirildi.

ABD New York Stony Brook Üniversitesi Deniz ve Atmosfer Araştırmaları Merkezi'nden Prof. Dr. Nicholas S. Fisher'in konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Prof. Dr. Halis Aygün, akademisyenler ve öğrenciler de hazır bulundu.

Prof. Dr. Fisher, konferansta Fukushima Nükleer Santrali'nde oluşan sızıntı sebebiyle Pasifik Okyanusu'na yayılan nükleer atıkların deniz canlılarının vücudunda birikmesi ve bunun oluşturduğu sağlık risklerini anlatan bir sunum yaptı. - KOCAELİ

AA - Son Dakika Haberleri

Kocaeli Üniversitesi, Hakan Abacıoğlu, Şükrü Hatun, Ayşe Sevim, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title