Şükrü Hatun Haberleri

Şükrü Hatun haber, Şükrü Hatun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şükrü Hatun - 13.11.2020
Okulda Diyabet Programı'yla 10 yılda 7,5 milyon öğrenciye ulaşıldı
"Diyabetli çocukların okul yaşamını kolaylaştırmak için iş birliği şart" Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan Okulda Diyabet Programı Proje Koordinatörü ve Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, diyabet tanısı konmuş çocukların okul yaşamı boyunca tedavilerinin desteklenmesi ve yaşam kalitelerinin artırılması için öğretmenler ve aileler arasındaki yakın iş birliğinin sağlanmasının önemini anlattı.
Şükrü Hatun - 28.07.2020
Son dakika... Koç Üniversitesi Hastanesi'nden online "Arkadaşım Diyabet" kampı
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, "Öğren/paylaş/gülümse" sloganıyla yapılacak çocuk ve aile kampları Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümü doktorlarından Prof. Dr. Şükrü Hatun'un öncülüğünde düzenlenecek.
Şükrü Hatun - 28.07.2020
Koç Üniversitesi Hastanesi'nden "Online" arkadaşım diyabet kampı
Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümü doktorlarından Prof. Dr. Şükrü Hatun'un öncülüğünde düzenlenen kampın açılışını Sunay Akın yapacak.
Şükrü Hatun - 04.03.2020
"Obeziteyi Değiştiren Şehir İstanbul Projesi" niyet mektubu imzalandı
Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun ise çocuklarda şişmanlık görülme sıklığının yüzde 25 arttığını, projenin İstanbul'da obezite ve diyabeti değiştireceğine inandığını dile getirdi.
Şükrü Hatun - 13.11.2019
Sanofi Türkiye, toplumdaki diyabet bilincini etkinliklerle artıracak
Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Sanofi Türkiye'nin desteğiyle yürütülen "Okulda Diyabet Programı" kapsamında yarın İstanbul'daki Halkalı Bilim Koleji'nde Prof. Dr. Şükrü Hatun tarafından öğrenciler başta olmak üzere aileler ve öğretmenlere diyabet konusunda eğitim verilecek.
Şükrü Hatun - 17.09.2019
TÜBAD turnuvalarının tanıtım toplantısı yapıldı
Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz, TÜBAD Başkan Yardımcısı Murat Özyer, DİYAÇEV (Diyabetli Çocuklar Vakfı) Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun ile diyabetli sporcular Boran Yavuz ve Ela Karagöz katıldı.
Şükrü Hatun - 17.08.2019
Uludağ'da "Arkadaşım Diyabet" aile kampı
Vakıf Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, AA muhabirine, daha önce İznik ilçesinde 10 yıl boyunca gerçekleştirdikleri etkinliği iki yıldır Uludağ'da yaptıklarını söyledi.
Şükrü Hatun - 22.09.2018
Yeniden) Ünlü Basketbolcular Diyabetli Çocuklarla Gösteri Maçı Yaptı
Şükrü Hatun: "Spor ve diyabet arasındaki bağı güçlendirmek için elemizden geleni yapıyoruz"Çetin Yılmaz: "Federasyonun bize çok büyük desteği var"Tamer Oyguç: "Diyabetin bizimle beraber bir yaşam stili olduğuna dikkat çektik""Efsaneler ölmez şekil değiştirir"Evrencan Gündüz: "Bu...
Şükrü Hatun - 22.09.2018
Diyabetli Gençler ve Çocuklar Basketbolla Engelleri Aşıyor
DİYAÇEV Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, Tip 1 diyabetin toplum tarafından bilinmesi için bu tür aktiviteler yaptıklarını belirterek, "Biliyoruz ki Tip 1 diyabetli çocuklar, herkes gibi bir yaşam sürdürüp herkes gibi basketbol oynayabilirler.
Şükrü Hatun - 18.09.2018
12. Tübad Mehmet Baturalp Basketbol Turnuvası
Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun ise, turnuvayla ilgili yaptığı açıklamada, tip 1 diyabet hastalığının az bilinen bir konu olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: "Turnuva sayesinde bu hastalığı da anlatma fırsatı bulacağız.
Şükrü Hatun - 27.07.2018
Toplumun Tip 1 Diyabetlilere Karşı Bakışının Değişmesi Lazım"
Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Hatun, "Günümüzde Tip 1 diyabetli çocuklar eğer gerekenler yapılırsa normal ve başarılı bir ömür sürdürebiliyorlar.
Şükrü Hatun - 12.01.2018
D Vitamini Eksikliği | Bebek Sağlığı ve Bakımı | İki Anne Bir Mutfak
"D Vitamini Eksikliği" videomuzda, bu konuya farklı bir bakış açısı ile bakan, Koç Üniversitesi Hastanesi doktorlarından Prof.Dr.Şükrü Hatun'a kulak vermenizi öneririz.
Şükrü Hatun - 30.09.2017
Diyabetli Çocuklar Sporla Engelleri Aşıyor
DİYAÇEV Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen diyabetin erişkinlerde sık görülen bir rahatsızlık olduğuna anlatarak, "Türkiye'de yaklaşık 7 milyon erişkinin diyabetli olduğunu biliyoruz.
Şükrü Hatun - 28.05.2017
Modern Yaşam Diyabeti Tetikledi
Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, "Özellikle ABD'de son 20 yılda 18 yaş altında diyabet tanısı alan vakalarının yüzde 20'sinin tip 2 diyabetliler olduğunu biliyoruz.
Şükrü Hatun - 14.11.2016
Dünya Diyabet Günü
"Okulda Diyabet Bakımı: Ailelere, öğretmenlere, okul hemşirelerine ve servis şoförlerine düşen görevler" başlıklı eğitim programında konuşan Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bölümünden Prof. Dr. Şükrü Hatun, çocuklarda görülen hastalığın yüzde 95'ten fazlasının Tip 1 diyabet olduğunu aktardı.
Şükrü Hatun - 11.02.2016
Öğretmenlerin Diyabet Tedavisindeki Rolü Artıyor
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, Çocuk Endokrin Derneği Diyabet Grubu Başkanı ve Okulda Diyabet Programı Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Hatun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğretmenlerin ve okul yönetimlerinin Okulda Diyabet Programı'na ilgilerinin canlandırılmasını ve güçlendirilmesini hedeflediklerini söyledi.
Şükrü Hatun - 14.11.2015
Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdüler
İzmit'teki Merkez Bankası şubesinin önünde toplanan diyabetli çocuklar ve aileleri ile sağlık çalışanlarından oluşan yaklaşık 200 kişilik grup, ellerinde "arkadaşım diyabet" yazılı pankartlar taşıyarak, KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'ne yürüdü.  Yürüyüşün ardından fakültede gerçekleştirilen toplantıda konuşan Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, 14 Kasım'ın birçok insan için sıradan bir sonbahar günü olduğunu fakat bu tarihin dünyadaki yüz binlerce diyabetli çocuk için en az kendi doğum günleri kadar önemli olduğunu söyledi.
Şükrü Hatun - 11.11.2015
14 Dünya Diyabet Günü Farkındalık Yürüyüşü Düzenlenecek
Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı ve KOÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Hatun, Kocaeli'de farkındalık yürüyüşü düzenleyecek.
Şükrü Hatun - 08.11.2015
Çocuklar Diyabetle Yaşamayı Eğitim Kamplarında Öğrenmeli"
Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Hatun, her yıl bin 700 çocuğa Tip 1 diyabet tanısı konulan Türkiye'de "Arkadaşım Diyabet" adlı eğitim kamplarının yaygınlaştırılması gerektiğini belirterek, çocukların diyabetle yaşamayı bu kamplarda öğrenmesi gerektiğini söyledi.
Şükrü Hatun - 05.10.2015
Okulda Diyabet Programı'nda 7,5 Milyon Öğrenciye Ulaşıldı
‘Okulda Diyabet Programı Proje Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Hatun, diyabet belirtisi olan çocukların fark edilmesi ve bu çocuklarda erken tanı konmasının önemine dikkat çekti.
Şükrü Hatun - 29.08.2015
Diyarbakır'da Diyabetli Çocuklar İçin Kamp
Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Kliniği Şefi Doç. Dr. Mehmet Nuri Özbek ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun liderliğinde 5 gün süren kampa Diyarbakır, Batman, Mardin, Şanlıurfa, Cizre, Şırnak, Siirt ve Erzurum'dan 80 diyabetli çocuk ve gencin katıldığı belirtildi.
Şükrü Hatun - 02.08.2015
Diyabetli Çocuklarda Eğitim Önemli Etkiye Sahip"
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, diyabetli çocukların uzun dönemli takibinde ve sağlıklı yaşam sürmelerinde diyabet eğitiminin en önemli etkiye sahip olduğunu söyledi.
Şükrü Hatun - 26.06.2015
Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hatun Açıklaması
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı ve Diyabetli Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, ülkede 18 bin civarında diyabetli çocuk bulunduğunu belirterek, "Yıllardan beri diyabete verdiğimiz emek, kamplar, web siteleri ve eğitim programlarını Diyabetli Çocuklar Vakfı çatısı altında birleştirmiş olduk" dedi.
Şükrü Hatun - 23.06.2015
Diyabetli Çocuklar Vakfı Kuruldu
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun başkanlığında Diyabetli Çocuklar Vakfı kuruldu.
Şükrü Hatun - 11.03.2015
Okullarda Yemekhane Sistemine Geçilmeli"
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tip 1 diyabetin daha çok çocuklarda ve gençlerde görülen bir hastalık olduğunu belirterek, Dünya Diyabet Federasyonu'nun açıkladığı verilerine göre Türkiye'de 7 milyon civarında "tip 2" diyabetliye karşın 50 bin civarında "tip 1" diyabetli olduğunu ve bunların üçte birinden fazlasını çocukların oluşturduğunu söyledi.
Şükrü Hatun - 05.03.2015
Çocukların Sağlıklı Beslenme Ortamına Kavuşması Çok Önemli"
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ile Çocuk Endokrinolojisi ve Diyabet Derneği'nce "Diyabetli Çocukların Erişkin Kliniklerine Geçişi ve Sosyal Sorunları" çalıştayı düzenlendi.   KOÜ'de düzenlenen çalıştayın açılışında konuşan Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı ile Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği Çocuk Diyabet Grubu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, tip 1 diyabetin Türkiye'de hem az bilinen, hem de hakkında çok konuşulan bir konu olduğunu söyledi.
Şükrü Hatun - 27.01.2015
Diyabetli Çocukların Erişkin Kliniklerine Geçişi Çalıştayı"Na Doğru
Kocaeli'nde 5 Mart'ta düzenlenecek çalıştayda diyabet hastası çocukların 18 yaşından sonra yaşadıkları sorunlar ele alınacak.
Şükrü Hatun - 22.11.2014
Arkadaşım Diyabet Kamplarının Belgeseli Çekildi
KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, diyabetin kan şekeri yüksekliğinden kaynaklanan metabolizma hastalığı olduğunu belirterek, hastalığın seyrinde protein ve yağ metabolizmasının bozulduğunu, uzun dönemde kılcal damarların duvarlarında zedelenme meydana geldiğini söyledi.
Şükrü Hatun - 06.11.2014
Hekim Kendisini de Tedavinin Bir Parçası Olarak Sunar Kitabı
"Hekimler, her sabah adına 'vizit' denilen ayrı bir ritüel ile başlarlar güne. İyileşen hastaların yüzündeki gülümsemedir onları diri tutan... Hastane koridorları neredeyse ülkenin sosyolojisini yansıtan insan manzaraları ile doludur. Hastalıklardan çok insanların çaresizliği etkiler sizi..." Elinizdeki kitap, bu anlamda "vizit izlenimleri" olarak da düşünülebilir... Şükrü Hatun, bu ülkenin "hekimlik" ve "hastalık" deneyimleriyle ilgili güçlü gözlemler sunuyor.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şükrü Hatun Haberleri | Şükrü Hatun Kimdir - Haberler - Şükrü Hatun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şükrü Hatun kimdir, hayatı ve biyografisi. Okulda Diyabet Programı'yla 10 yılda 7,5 milyon öğrenciye ulaşıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 05:32:47. #1.15#

title