Korkut Eken'den BDP'li Buldan'a Ağır Hakaret - Haberler
Haberi Paylaş

Korkut Eken'den BDP'li Buldan'a Ağır Hakaret

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Mecit Baskın'ın öldürülmesiyle ilgili görülen davada sanık Korkut Eken, BDP Milletvekili Pervin Buldan'a ağır hakarette bulundu.

Ankara 13. Ağır Ceza Mehkmesi'nde 1993 yılında Mecit Baskın'ın öldürülmesiyle ilgili, Mehmet Ağar, İbrahim Şahin ve Korkut Eken'in de aralarında bulunduğu özel harekat polislerinin yargılandığı davada tansiyon yükseldi.

"AVUKAT MÜSVETTESİ"

Davaya katılma talebinde bulunmak için söz alan Çağdaş Hukukçular Derneği avukatlarından Engin Gökoğlu, sanıkları işaret ederek "bu adamlar katiller" deyince Özel Harekatçı emekli Yarbay Korkut Eken sinirlenerek ayağa kalktı. Dişlerini sıkarak "Bana adam diyemezsiniz terbiyesiz, avukat müsvettesi." gibi sözler söyledi.

"SEN PKK'LI VEKİLİ S.... GİT!"

Bu sırada izleyici sırasında oturan BDP Milltvekili Pervin Buldan "İnsan değilsiniz, katilsin sen" diye bağırınca diğer sanıklar da "Susturun şunları, sözlerinize dikkat edin" gibi cümleler kurdu. Korkut Eken'in de Pervin Buldan'a "Sen PKK vekili s... git'" dediği duyuldu.

MAHKEME BAŞKANI ARAYA GİRDİ

Tansiyonun giderek yükselmesi üzerine mahkeme başkanı ayağa kalktı ve sanıklara dönerek "Hiçbiriniz konuşmayın, yorum yapmayın, ben söz verince konuşacaksınız" uyarısında bulundu.

Mahkeme başkanı söylenen bir çok sözü duymadığını belirterek tutanağa geçirmezken, avukatlar kendi beyanları olarak mahkemede yaşananları tutanağa geçirdi.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri

Pervin Buldan, Mehmet Ağar, Korkut Eken, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (200)
M aliavsar01@hotmail.com:Korkut eken gibi vatan severi hapse tererusut yandasinda meclise getirenler utansin bunlari gormeyipde kor gibi daha akp ye oy verenler uyanin artik sizin ayakabi alacak parniz yok bunlarda parayi koyacak yer bulamiyor ayakabi kusuna dolduruyor uyanin artik Cevap Yaz 27 42 Yayından Kaldır
aralpuma_0099@hotmail.com:BRAVO KOMUTANA SANA YAKIŞAN CVP VERMIŞ . BENCE GİTELLİNİ ÖP. Cevap Yaz 29 40 Yayından Kaldır
VANGÖLÜ KIZI NAZDARadana.ankamal@hotmail.com:mhp karanlık bir çukurda yaşıyarak hareket etmiyor. faşizm ahlaksızlık’tır hareketsizlik peşinde koşuyor. mhp tarihin kaydettiği önceki dikta uygulamalarından, korkudan kaynaklanmasıyla ayrılıyor. mhp terörü, kendisi terörize olmuş bir sınıfın, acımasızlık uygulamasıdır. mhp kendi içinde çelişkilerini erteleyerek hızını arttırmış bir iktidarın, iktidarını sallamış olanların hareketsizliğe boğma girişimi oluyor. korkunun hareketsizliği doğurması en çok mhp de var. hain, korkak’tan çıkıyor mhp bir iç ihanet oluyor. mhp egemen sınıfın kendi içinde ve birbirine karşı ihanetine dayanıyor. mhp insanları birbirine karşı kışkırtarak onların kanı üzerinde yaşamyı seven bir nefret partidir. Cevap Yaz 33 14 Yayından Kaldır
Tüm 200 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title