Koordinasyon Kurulu Kararları Açıklandı

Koordinasyon Kurulu Kararları Açıklandı

Koordinasyon Kurulu Kararları Açıklandı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Muş Valiliği 2016 Yılı Dördüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan kararlar açıklandı.

Muş Valiliği 2016 Yılı Dördüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında alınan kararlar açıklandı.

Valilik internet sitesinde yayımlanan karara göre, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tarafından Muş-Erentepe-Bulanık-Malazgirt-Patnos karayolunun 2017 yılı yatırım programına alınacağı belirtildi. Yine Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü tarafından Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü girişine kavşak yapılması ve tarihi Murat Köprüsü ışıklandırmalarının ziyaretçileri rahatsız etmeyecek ve görüşü engellemeyecek şekilde düzenlenmesine karar verildi. Koordinasyon kurulunda diğer kurumlarla ilgili alınan kararlar ise şu şekilde açıklandı:

"DSİ 17. Bölge Müdürlüğünce, yatırım programına alınan Korkut ilçesi Altınova Beldesi Manişark Deresi ıslah çalışmalarında yerleşim yerleri arasında vatandaşların geçişinin sağlanabilmesi amacıyla ihtiyaç duyulan köprülerin yapılmasına. Korkut İlçe Belediye Başkanlığı ile İller Bankası A.Ş. Van Bölge Müdürlüğünce, Korkut ilçesinin içme suyu sorununun çözümü için gerekli çalışmaların yapılmasına. VEDAŞ İl Müdürlüğünce, Muş Belediyesi tarafından yol ve kaldırımlarda yapılan ve yapımına devam eden çalışmalarda, yol ve kaldırımlarda kalan elektrik direkleri ve hatlarının kaldırılmasına yönelik sorunun ivedilikle çözümü için Muş Belediye Başkanlığı ile koordineli olarak çalışılmasına. İlimizde kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve hizmetlerin yapılması konusunda, kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyon, işbirliği ve yardımlaşmanın artırılmasına, Koordinasyon Kurulu Toplantısında mülki ve mahalli yöneticiler tarafından dile getirilen, koordinasyon ve işbirliği gerektiren hususların ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından imkanlar ölçüsünde ve uyumlu bir şekilde yerine getirilmesine karar verilmiştir." - MUŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title