Konyaspor-gs Maçı Yarın 13.00'te

Konyaspor-gs Maçı Yarın 13.00'te

Turkcell Süper Lig'de Yapılacak Konyaspor-galatasaray Maçının Hakemi Barış Şimşek, Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle Karşılaşmanın Yarına Ertelendiğini Bildirdi.

Konyaspor-gs Maçı Yarın 13.00'te

Turkcell Süper Lig'de yapılacak Konyaspor-Galatasaray maçının hakemi Barış Şimşek, olumsuz hava koşulları nedeniyle karşılaşmanın yarına ertelendiğini bildirdi.

Konya'da yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle beyaza bürünen Konyaspor-Galatasaray maçının oynanacağı yeşil saha, sabah saatlerinde başlayan çalışmalar sayesinde kardan temizlendi.

Maçın hakemi 16.30'da sahaya çıkarak kar temizleme çalışmalarının devam ettiği sahanın durumunu inceledi. Ardından yarım saat sonra tekrar sahayı kontrol eden maçın hakemi, sahada top sektirerek, maçın oynanıp oynanamayacağını kontrol etti.

Daha sonra stada gelen Galatasaray kafilesinden Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp, teknik heyet ve yöneticiler de sahada bir süre inceleme yaptı. Yaklaşık 20 dakika sonra tekrar sahaya gelerek inceleme yapan Teknik Direktör Feldkamp, Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ile bir süre görüştü.

Son olarak saat 18.00'de sahaya yeniden çıkan maçın hakemi Barış Şimşek, sahayı tekrar kontrol ettikten sonra maçın olumsuz hava koşulları nedeniyle yarına ertelendiğini bildirdi.

Karşılaşma yarın saat 13.00'de yapılacak.

PAF takımları arasındaki maç da yoğun kar yağışı nedeniyle yarına ertelenmişti.

Kaynak: AA