Akaryakıt İstasyonundaki LPG'li Araç Bir Anda Böyle Alev Aldı!

Akaryakıt İstasyonundaki LPG'li Araç Bir Anda Böyle Alev Aldı!

Konya'da Yasin A., otomobiline benzin alırken LPG tankındaki gaz kaçağı nedeniyle araç bir anda alev aldı. Alevler kısa sürede kendiliğinden sönerken araç sahibinin yüzünde yanıklar oluştu.

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesi Fatih Mahallesi İstanbul Yolu üzerindeki bir akaryakıt istasyonuna gelen Yasin A., önce LPG doldurdu. Ardından benzin almak için pompa değiştirdi.

CANINI ZOR KURTARDI

Otomobile benzin doldurulurken, iddiaya göre LPG tankındaki gaz kaçağından dolayı alevler yükseldi. Alevler kısa sürede kendiğilinden sönerken o sırada araç içinde bulunan Yasin A., aractan çıkıp canı zor kurtardı.

YÜZÜ YANDI

Bu sırada akaryakıt istasyonu çalışanları yangın tüpleriyle müdahale etti. Ardından aracı akaryakıt pompaları yanından uzaklaştırdı. Yüzünde hafif yanıklar oluşan Yasin A. da ambulansla hastaneye kaldırıldı.

O ANLAR KAMERADA

Olay anı ise akaryakıt istasyonunun güvenlik kamerasına yansıdı.

Akaryakıt istasyonunun işletme müdürü Mustafa Sarıkulak, "Otomobile ilk olarak LPG dolduruldu. Sonra sürücü benzin almak için diğer pompaya geçti. Benzin doldurulduğu sırada birden araçta parlama oldu, alevler yüksekdi. Sürücü hemen dışırı çıktı. Bizde yangın tüpleriyle alevler sönmüş olmasına rağmen müdahale ettik ve sonra pompaların yanından uzaklaştırdı. LPG tankındakı gaz kaçağından dolayı alevlerin yükseldiği belirlendi."dedi.