Köksal Toptan'a Zonguldak'tan Destek

Köksal Toptan'a Zonguldak'tan Destek

Adı Cumhurbaşkanlığı Adayları Arasında Geçen TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan'a, Memleketi Zonguldak'tan Destek Geldi. AK Parti İl Başkanı Celil Uzun, En Güçlü Adayın Köksal Toptan Olduğunu Söyledi.

Köksal Toptan'a Zonguldak'tan Destek

Adı Cumhurbaşkanlığı adayları arasında geçen TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan'a, memleketi Zonguldak'tan destek geldi. AK Parti İl Başkanı Celil Uzun, en güçlü adayın Köksal Toptan olduğunu söyledi.

AK Parti Zonguldak İl Danışma Toplantısı, Belediye Toplantı Salonu'nda geniş bir katılımla yapıldı. Toplantıya TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, AK Parti Bursa milletvekili Sedat Kızılcıklı, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Farzlı Erdoğan ile çok sayıda partili katıldı. Parti içi çalışmaların değerlendirildiği toplantıda bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Celil Uzun, Köksal Toptan'ın cumhurbaşkanı olacağını ifade ederek, bu makamın Toptan'a yakışacağını ve hakkı olduğunu söyledi. Uzun, "Biz işaretlere bakarız, işaretlerle konuşuruz. Cumhurbaşkanları adayı arasında 3 arkadaşımız bakan, biri milletvekili. Meclis Adalet Komisyon Başkanımız Köksal Toptan, 4 arakadışımızın arasında milletvekili olan tek kişi. Olmasa bile isminin bakanlar arasında cumhurbaşkanı adayı olarak zikredilmesi onurdur. Bu onur bile bize yeter. Ben inanıyorum ki Toptan, ileriki süreçte cumhurbaşkanı olsa da, olmasa da Zonguldak'ın önü açılmıştır. Toptan'a her platformda destek veriyoruz. Bir çok il başkanımız da Köksal Toptan'a destek veriyor. Hem yakışır, hem hakkıdır. Biz inanıyoruz ki, Köksal Toptan'a geçiş dönemlerinde bu partinin, tüm partilerin, tüm teşkilatların ihtiyacı var. Bunun için konuşmak zorundayım. Fazla da konuşturmuyorlar. 'Dur' diyorlar. Burada duruyorum" dedi.

Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı da, halkın cumhurbaşkanını AK Parti'nin seçmesini istediğini belirterek, "Defalarca cumhurbaşkanı seçilmiş bu ülkede. Anayasanın bu hükümlerinden kimsenin haberi olmamış. AK Parti cumhurbaşkanı seçecek diye konuşulduğunda, kenarda kalmış bu maddeler ortaya getiriliyor. Ya da anti-demokratik söylemler ortaya çıkıyor. Tayyip Erdoğan'ın kulağına birileri fısıldasın isteniyor. Yıllardır o fısıldayanları, fildişi kulelerden söylenenleri dinlediniz. AK Parti milleti dinliyor. Her gittiğimiz yerde halkımız 'cumhurbaşkanını seçin' diyor. Başbakan Erdoğan mı olur, Abdullah Gül mü olur, yoksa Köksal Toptan mı olur bilmiyorum ama cumhurbaşkanını biz seçeceğiz. Cumhurbaşkanlığı için adaylığın son tarihi olan 26 Nisan'a kadar karar vereceğiz. Cumhurbaşkanını seçip, seçime o şekilde gideceğiz" diye konuştu.

(SD-AK-OK-Y)