Kısıtlama sona erdi, vatandaşlar seyahat etmek için yollara çıktı

Kısıtlama sona erdi, vatandaşlar seyahat etmek için yollara çıktı

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamasının sona ermesinin ardından çok sayıda vatandaş İzmir-Manisa arası seyahat etmek için yollara çıktı.

01.06.2020 00:33 | Son Güncelleme: 01.06.2020 01:08

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 15 ilde uygulanan seyahat kısıtlaması bugün itibariyle sona erdi. Kısıtlamanın sona ermesinin ardından çok sayıda vatandaş İzmir-Manisa arası seyahat etmek için yollara çıktı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında ilk olarak 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta, 3 Nisan tarihinde yürürlüğe alınan şehirler arası seyahat kısıtlamasına daha sonra normalleşme süreci kapsamında 15 ilde devam edilmiş ve yetkililer tarafından en son yapılan açıklama kapsamında ise bugün itibariyle kısıtlamanın tüm illerde tamamen sona ereceği açıklanmıştı.

İZMİR-MANİSA ARASI SEYAHAT BAŞLADI

Kısıtlamanın sona ermesiyle birlikte İzmir ile Manisa'yı birbirine bağlayan Sabuncubeli Tüneli her iki ile de geçiş yapmak isteyen vatandaşlarca tercih edildi.

ARAÇ YOĞUNLUĞU DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan, hafta sonu için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının da sona ermesi ile birlikte polis ekipleri İzmir'den Manisa istikametine gitmekte olan araçları durdurarak kimlik kontrollerini gerçekleştirirken, İzmir'den Manisa istikametine araç yoğunluğu dikkat çekti.

Kısıtlama sona erdi, vatandaşlar seyahat etmek için yollara çıktı

Kaynak: İHA

title