Kırklareli'de TOKİ Yolu Ihlamur Kokacak

Kırklareli'de TOKİ Yolu Ihlamur Kokacak

Kırklareli TOKİ yolu, Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün kent genelinde başlattığı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ıhlamur kokacak.

Kırklareli'de TOKİ Yolu Ihlamur Kokacak

Kırklareli TOKİ yolu, Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün kent genelinde başlattığı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ıhlamur kokacak.

Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün kent genelinde başlattığı ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, TOKİ yolu orta refüjünde ıhlamur ağaçları toprakla buluşturuluyor.

Ekim zamanları dikkate alınarak sürdürülen ağaç dikim çalışmaları, mevsim şartlarının elverişli olması nedeniyle aralıksız sürüyor. TOKİ Yolu orta refüjüne 120 adet ıhlamur ağacı dikilirken, bunun yanı sıra alev, berberis, kotenester, ateş dikeni ve mazı dikimi de gerçekleştiriliyor. TOKİ Yolu'nda ağaç ve bitki dikimleri sonrası otomatik sulama sisteminin de orta refüje uygulanacağı belirtildi.

Ağaç dikim çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, tüm cadde ve sokakların yeşillendirilmesi konusunda oldukça kararlı olduklarını söyledi. Başkan Kesimoğlu, "Kırklareli'mizi daha yeşil ve daha güzel bir görünüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Dikim çalışmalarımız hava şartlarının bu şekilde devam etmesi halinde yaz ayına kadar sürecek" dedi. - KIRKLARELİ

Kaynak: İHA