Profesörün öğrencisine attığı iğrenç mesaj üniversiteyi karıştırdı! İdari ve adli soruşturma başlatıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Profesörün öğrencisine attığı iğrenç mesaj üniversiteyi karıştırdı! İdari ve adli soruşturma başlatıldı

Profesörün öğrencisine attığı iğrenç mesaj üniversiteyi karıştırdı! İdari ve adli soruşturma başlatıldı

Kırıkkale Üniversitesi'nde yaşanan taciz skandalı Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Okulda görevli bir profesörün öğrencisine attığı mesajlarda "Seni yatakta uzanırken düşünüyorum şimdi. Gerçeğin harika ama dua et uzaktasın, yoksa yatakta ve takatin de yokken cezalandırırdım seni" ifadelerinin yer aldığı ortaya çıkarken, Kırıkkale Üniversitesi'nden yapılan açıklamada iddialara ilişkin idari ve adli soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi'nde eğitim veren Prof. Dr. H.Ö.'nün öğrencisine yolladığı taciz mesajları ortaya çıktı. H.Ö.'nün attığı mesajlar tacize uğrayan öğrenci tarafından ifşa edilirken mesajlarda şu ifadeler yer alıyordu: "Dün beni gerçekten etkiledin, çok mutlu oldum. Bugün 47 defa adını söylüyorum, bir zahmet bir kelime yanıt vermiyorsun. Seni yatakta uzanırken düşünüyorum şimdi, elinde telefon, bir kelime yanıt verebilirsin gibi görüyorum. Gerçekten üzüldüm.

Merhaba, nasılsın? İnsan bir hal hatır sormaz mı? Bugün aramak istedim ama bir türlü ulaşamadım. Yapabileceğim bir şey olursa haber ver. Senin için daha çok şey yapmak istediğimi biliyorsun. Senin yanında olmaktan mutlu oluyorum. İyi ki varsın.

Bir yansıttığın sen bir de gerçek sen varsın. Gerçeğin harika ama dua et uzaktasın, yoksa yatakta ve takatin de yokken cezalandırırdım seni. Ağlama ceza her zaman kötü olmayabilir."

Skandalın ortaya çıkması sonrasında Kırıkkale Üniversitesinde "kız öğrencilerin bir öğretim üyesi tarafından taciz edildiği" iddialarına ilişkin idari ve adli soruşturma başlatıldığı bildirildi. Açıklamada, soruşturmanın, konu sosyal medya platformlarında paylaşılmadan önce, üniversite yönetimine yapılan şikayetler üzerine başlatıldığı ve titizlikle sürdürüldüğü belirtilerek, "Temel değerlerimize yapılan mütecaviz davranışlara karşı olan duruşumuz nettir. Konu, üniversite yönetimimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, 4 kız öğrencinin Yahşihan İlçe Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunması üzerine Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığınca da adli soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

AA / Muhammet Fatih Gökmen - Son Dakika Haberleri

Öğretim Üyesi, Kırıkkale, Medya, Taciz, 3. Sayfa, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (1)
Doğrucu Davud:Bu profesörler neden korkmuyorlar acaba? Nasılsa bir şey olmaz diye mi düşünüyorlar. Gerçekten de bir şey olduğu yok sanırım. Hakkında böyle ispatlı suçlamalar olan Profesörlerin görevleri aynen devam ediyor. Cevap Yaz 0 13 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title